Věda je krásná

Výstava velkoformátových přírodovědných fotografií vybraných porotou v rámci stejnojmenné soutěže bude mít v pondělí 21. ledna 2013 svou velkou vernisáž, a to v Minigalerii Centra FotoŠkoda od 17. hodin.

Sousloví "věda je krásná" může nejednomu uchu znít jako prázdné klišé, čiré konstatování, či dokonce letmý povzdych. Přesto bychom však těžko hledali přesnější pojmenování rychle se rozrůstajícího projektu přírodovědné fotografie, který začal velmi nenápadně jako interní fotografická soutěž Přírodovědecké fakulty UK v Praze. Ta měla původně  dva cíle - srovnat anonymně pedagogy a studenty na jednu "startovní čáru" a  získat kvalitní obrazový materiál pro vznikající materiály fakulty. Soutěž a následně výstava Věda je krásná se však postupně stala oslavou české fotografie s přírodovědnou tématikou, jež zároveň upozorňuje na netušené krásy běžnému pohledu skryté, tedy na krásy vědy, které kolikrát zůstávají přístupné jen úzkému okruhu vědců nebo nadšenců.
V rámci Minigalerie Centra Fotoškoda bude k vidění velkoformátové provedení výstavy, které maximálně využije prostor galerie. Krom tištěných prací bude k vidění rozsáhlá slideshow představující výběr z příspěvků ze všech čtyřech ročníků.

.

Výstava potrvá až do 2. února 2013. Podívejte se na krátkou video-upotávku :-)

Publikováno: Pátek 18.01.2013 16:45