Program seminářů na letní semestr

Již je znám program katedrových seminářů, včetně prezentací bakalářských prací. Tak jako v minulém semestru, můžete se těšit na zajímavé přednášky českých i zahraničních přednášejících. Semináře se budou opět konat v úterý 15 -16.30 hod., obvykle v posluchárně B2P (Viničná 7, 2. patro, půdní vestavba vpravo).

Seminare

AKTUÁLNÍ PROGRAM SEMINÁŘŮ
Letní semestr 2010/2011

(rovněž ke stažení v pdf)

• 22. února
    Zahájení semestru - informace o předmětech a dalších aktivitách
  • 1. března
    Prezentace zadaných bakalářských prací
  • 8. března
    Prezentace zadaných bakalářských prací
  • 15. března
    Walter Jetz (Yale University, USA): The biodiversity of terrestrial vertebrates in a changing world
    (společně s katedrou zoologie, Velká zoologická posluchárna, Viničná 7)
  • 22. března
    Oldřich Říčan (PřF Jihočeské univerzity): Historická biogeografie neotropických ryb
  • 29. března
    Milan Chytrý (Ústav botaniky a zoologie Masarykovy univerzity, Brno): Rostlinné invaze ve společenstvech, biotopech a krajinných typech
    (společně s katedrou botaniky, Krajinova posluchárna, Benátská 2)
  • 5. dubna
    Anders Hobaek (Norwegian Institute for Water Research & University of Bergen, Norsko): Biodiversity of the Arctic tundra: The role of asexual reproduction, and the potential effects of climate warming
  • 12. dubna
    Linda Nedbalová (katedra ekologie PřF UK): Jezera ostrova Jamese Rosse: málo známé centrum antarktické biodiverzity
  • 19. dubna
    Pavel Šustr (Správa Národního parku Šumava): Telemetrie velkých savců na Šumavě
    (společně s katedrami zoologie a parazitologie, Velká zoologická posluchárna, Viničná 7)
  • 26. dubna
    Lenka Filipová, Adam Petrusek a spol. (katedra ekologie PřF UK): Diverzita invazních raků v Evropě: nové objevy nejen naší astakologické skupiny
  • 3. května
    Štěpán Janeček (Botanický ústav AV ČR, Třeboň): Úloha strdimilů v afromontánních polinačních systémech
    (společně s katedrou botaniky, Krajinova posluchárna, Benátská 2)
  • 10. května
    Frédéric Grandjean (Université de Poitiers, Francie): Evolutionary interactions in a host-parasite system: the case of terrestrial isopods and the bacterium Wohlbachia

Témata prezentovaných bakalářských prací:
  • 1. března 2010

• Pišvejcová Iveta: Funkce různých typů zpěvu a jeho struktur u pěvců (školitelka: T. Petrusková)
    • Goliášová Lenka: Přezimovací strategie zooplanktonu (školitel: M. Černý)
    • Hančíková Barbora: Dálkové migrace hmyzu (školitel: M. Černý)
    • Jaroš Zbyněk: Teritorialita vážek: druhová a habitatová variabilita (školitel: M. Černý)
    • Altmanová Marie: Evoluce pohlavních chromozomů a karyotypů u leguánů (Squamata: Iguanidae sensu lato) (školitel: L. Kratochvíl)
    • Koubová Martina: Evoluce pohlavních chromozomů a karyotypů u gekonů (Squamata: Gekkota) (školitel: L. Kratochvíl)
    • Fořt Martin: Chování ryb ve skupině na základě předchozí společné zkušenosti (školitel: O. Slavík)
    • Dlouhá Hana: Souvislost mezi jevy týkajícími se diverzity a celkovou abundancí společenstev (školitel: D. Storch)
    • Houšková Karolína: Vliv městského prostředí na životní strategie u ptáků (školitel: O. Sedláček)

• 8. března 2010

• Lavičková Šárka: Vliv údolních nádrží na společenstva říčního toku (školitel: M. Černý)
    • Džamba Roman: Funkční diversita společenstev (školitel: D. Hořák)
    • Tippeltová Zuzana: Synchronizace líhnutí vajec u ptáků (školitel: D. Hořák)
    • Dřízhalová Marie: Mechanismy chladové adaptace u mikroorganismů (školitelka: L. Nedbalová)
    • Rauner Petr: Hormonální kontrole agresivního chování u ještěrů (školitel: L. Kratochvíl)
    • Schořálková Tereza: Hormonální kontrola samčího sexuálního chování u plazů (školitel: L. Kratochvíl)
    • Krupička Jan: Latidtudinální trendy v rychlosti ekologických a evolučních procesů (školitel: D. Storch)
    • Fišerová Alena: Determinanty populačních hustot u tropických ptáků (školitel: O. Sedláček)
    • Hřebíková Veronika: Vztah druhové rozmanitosti různých taxonomických skupin v nelesních biotopech (školitel: O. Sedláček)

Zde jsou programy seminářů jednotlivých semestrů ke stažení v pdf.
Letní semestr 2010 / 2011
Zimní semestr 2010 / 2011