Určovací kurs na lasturnatky a vodule 2012

Studenti se zájmem o zooplankton - zvažte účast na tomto víkendovém kurzu. Je to velmi vhodné doplnění vašeho studia.

Je tomu již 15 let od konání prvního určovacího kurzu zooplanktonu na terénní stanici v Lužnici. Od té doby se stalo tradicí, že v předjaří každého roku se scházíme nad determinací jedné ze tří hlavních skupin zooplanktonu: vířníků, perlooček a buchanek. Letos z tohoto zaběhnutého schématu vybočíme. Poprvé v historii se zaměříme na skupiny zooplanktonáři většinou opomíjené, a to lasturnatky a vodule (v režii našich předních expertů na tyto skupiny, Radky Symonové a Honzy Špačka). Srdečně Vás proto zveme k setkání u výjimečné příležitosti, která se jistě nebude brzy opakovat. Prostředí, bez kterého si již nedovedeme kurz představit, Dvůr Hamr v Lužnici u Třeboně, nás očekává ve dnech 16. - 18. března 2012.

Každoročně vítáme vlastní vzorky z kteréhokoli konce světa (letos platí dvojnásob).

• Začátek: 16.3.2012 ve 13 hod (vodule).
  • Konec: 18.3.2012 ve 12 hod (lasturnatky).
  • Stravování:  v penzionu (snídaně, obědy a večeře) nebo individuální. Ubytování: v penzionu (pouze 14 lůžek ve vytápěných pokojích, další v nevytápěných), ve spacáku na zemi v přednáškové místnosti nebo na slámě ve stodole zdarma.
  • Doprava: Dvůr Hamr se nachází pod hrází rybníka Rožmberk, cca 10 km severně od Třeboně mezi obcemi Lužnice a Lomnice nad Lužnicí. Po dohodě je možný odvoz z Třeboně nebo zastávek autem.
  • S sebou: přezutí, hudební nástroje, obrázky z cest nebo jinou prezentaci pro večerní program, zajímavý nebo problematický materiál (nejen lasturnatek a vodulí), méně známou nebo hůře dostupnou určovací literaturu nebo cokoli, co by mohlo zajímat ostatní.
  • V případě zájmu bude vystaveno potvrzení o účasti. Studenti si mohou zapsat tento kurs v letním semestru na Přírodovědecké fakultě JU: Určovací kurs planktonních bezobratlých.
  • Připomínáme, že zájemci o (teplou) postel v penzionu se musí hlásit bez váhání. E-mail: devetter@upb.cas.cz, mobil: 604 973 379.
Publikováno: Pondělí 23.01.2012 21:05