Určovací kurs Cladocera 2011

již tradiční determinační kurs se uskuteční ve dnech 18. - 20. března 2011, jako obvykle na Dvoře Hamr v Lužnici u Třeboně. Účast vřele doporučujeme všem zájemcům nejen o perloočky, ale o zooplankton obecně.

Stručné informace

• Obsah: seznámení s postupem determinace a s materiálem našich druhů perlooček, informace o novinkách, změny v taxonomii a další. Lektory budou, I. Přikryl, V. Sacherová a další. Začátek: 18.3.2011 ve 13 hod. Konec: 20.3.2011 ve 12 hod.
  • Stravování:  v penzionu snídaně, obědy a večeře nebo individuální.
  • Ubytování: v penzionu (pouze 14 lůžek), ve spacáku na zemi v přednáškové místnosti nebo na slámě ve stodole zdarma.
  • Doprava: Dvůr Hamr se nachází pod hrází rybníka Rožmberk, cca 10 km severně od Třeboně mezi obcemi Lužnice a Lomnice n. Lužnicí. Po dohodě je možný odvoz z Třeboně nebo zastávek autem.
  • S sebou: přezutí, zajímavý nebo problematický materiál, méně známou nebo hůře dostupnou určovací literaturu. Opět apelujeme na vlastní materiál / vzorky účastníků a to nejen perlooček. V případě zájmu vystavíme potvrzení o účasti.
  • Večerní program: Půdní zoolog v Laddaku.
  • Studenti si mohou zapsat tento kurs v letním semestru na Přírodovědecké fakultě JU: Určovací kurs planktonních bezobratlých KBE 453. Zájemci obraťte se na devetter@upb.cas.cz a http://kbe.prf.jcu.cz/KBE453. Připomínáme, že zájemci o postel v penzionu se musí hlásit bez váhání. e-mail: devetter@upb.cas.czprikryl@enki.cz, mobil: 604973379,  604 835 938.

-M. Devetter a I. Přikryl-

HrbFemale1.jpg