Obhajoba a zkoušky doktorandské

Pokyny k průběhu obhajoby disertační práce a státních doktorských zkoušek na Ústavu petrologie a strukturní geologie

Předložení disertační práce

Disertační práce musí splňovat všechny vědecké i formální požadavky stanovené univerzitním, příp. fakultním řádem a řídí se formálními požadavky Oborové rady.

Obhajoba disertační práce

Obhajoba disertační práce probíhá v anglickém jazyce před zkušební komisí, členy ústavu, ostatními studenty a hosty, a je veřejná. Obhajoba má následující průběh:

- prezentace cílů, způsobu řešení a výsledků práce (30-40 minut)

- čtení posudků školitele a oponentů (20 minut)

- diskuse připomínek školitele a oponentů (30 minut)

- veřejné dotazy a diskuse (20 minut)

Státní doktorská zkouška - SDZk

Státní doktorská zkouška je neveřejná a probíhá ústní formou před zkušební komisí schválenou oborovou radou. Uchazeč během SDZk prokazuje své znalosti alespoň ze dvou tematických okruhů (vybraných z nabídky schválené oborovou radou), které se dotýkají jeho výzkumných aktivit. Během SDZk musí uchazeč projevit vynikající orientaci v problematice a schopnost vlastního kritického názoru.

Uchazeč se dostaví k obhajobě a státním doktorským zkouškám ve společenském oděvu. Slavnostní přípitek a drobné občerstvení při vyhlášení výsledků zajistí uchazeči dle svého přání po předchozí dohodě se sekretářkou ústavu.