Obhajoba a zkoušky magisterské

Pokyny k průběhu obhajoby diplomové práce a státních magisterských zkoušek na Ústavu petrologie a strukturní geologie

Předložení diplomové práce

Diplomová práce musí splňovat všechny vědecké i formální požadavky stanovené univerzitním, příp. fakultním řádem včetně vhodného uspořádání práce, číslování kapitol, stran, obrázků, úplnosti citací, konzistence zkratek, grafické úpravy, překlepů atd. Tyto nedostatky, na které často upozorňují oponenti, rovněž posuzuje komise při klasifikaci práce a rozhodování o udělení titulu.

Obhajoba diplomové práce

Obhajoba diplomové práce probíhá před zkušební komisí, členy ústavu, ostatními studenty a hosty, a je veřejná. Obhajoba má následující průběh:

- prezentace cílů, způsobu řešení a výsledků práce (20 minut)

- čtení posudků školitele a oponenta, diskuse připomínek školitele a oponentů, veřejné dotazy a diskuse (25 minut)

Státní závěrečná zkouška

Státní závěrečná zkouška je neveřejná a probíhá ústní formou ze tří tématických okruhů (podle platného studijního plánu - Karolínky), ke kterým se uchazeč přihlásil.

Uchazeč se dostaví k obhajobě a závěrečným zkouškám ve společenském oděvu. Slavnostní přípitek a drobné občerstvení při vyhlášení výsledků zajistí uchazeči dle svého přání po předchozí dohodě se sekretářkou ústavu.