Obhajoby a zkoušky bakalářské

Pokyny k průběhu obhajoby bakalářské práce a státních bakalářských zkoušek na Ústavu petrologie a strukturní geologie

Předložení bakalářské práce

Bakalářská práce musí splňovat všechny vědecké i formální požadavky stanovené univerzitním, příp. fakultním řádem včetně vhodného uspořádání práce, číslování kapitol, stran, obrázků, úplnosti citací, konzistence zkratek, grafické úpravy, překlepů atd. Tyto nedostatky, na které často upozorňují oponenti, rovněž posuzuje komise při klasifikaci práce a rozhodování o udělení titulu.

Obhajoba bakalářské práce

Obhajoba bakalářské práce probíhá před zkušební komisí, členy ústavu, ostatními studenty a hosty, a je veřejná. Obhajoba práce probíhá podle následujícího harmonogramu:

- prezentace cílů, způsobu řešení a výsledků práce (15 minut)

- čtení posudků školitele a oponenta, diskuse připomínek školitele a oponentů, veřejné dotazy a diskuse (15 minut)

Státní závěrečná zkouška

Státní závěrečná zkouška je neveřejná a probíhá ústní formou před zkušební komisí z okruhů Dynamika Země a Mineralogie a petrologie.

Uchazeč se dostaví k obhajobě a závěrečným zkouškám ve společenském oděvu. Slavnostní přípitek a drobné občerstvení při vyhlášení výsledků mohou uchazeči zajistit dle svého přání po předchozí dohodě se sekretářkou ústavu.