Nová kniha: Atmosféra a klima aktuální otázky ochrany ovzduší

V nakladatelství Karolinum právě vyšla monografie o atmosféře, klimatu a znečištění ovzduší. Na obsahu se podíleli pracovníci Přírodovědecké fakulty UK a dalších institucí.

V nakladatelství Karolinum právě vyšla monografie o atmosféře, klimatu a znečištění ovzduší. Na obsahu se podíleli pracovníci Přírodovědecké fakulty UK (prof. Martin Braniš, Dr. Jan Hovorka, Dr. I. Hůnová, Dr. R. Přibil), Matematicko-fyzikální fakulty UK, Centra pro otázky životního prostředí UK, Masarykovy univerzity v Brně, Akademie věd ČR, Českého hydrometeorologického ústavu, experti z privátní sféry i čeští odborníci pracující v zahraničních výzkumných institucích. Jde o první odbornou publikaci v českém jazyce, která pokrývá celou oblast problematiky meteorologie, klimatologie, a ochrany ovzduší. Monografie je určena všem, kdo danou problematiku studují nebo mají o daná témata hlubší zájem. Texty jsou konstruovány tak, aby i poučený laik získal o složitém atmosférickém systému potřebné infomace. Kniha vychází nejen jako potřebná učebnice, ale také jako vhodný komplement k právě ukončenému kodaňskému klimatickému summitu.

Více na: http://iforum.cuni.cz/IFORUM-8392.html

Publikováno: Pondělí 21.12.2009 15:05