E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníEastern Regional Congress 2017

Studenti geografie a členové EGEA (European Geography Association) letos na jaře pořádají mezinárodní studentský kongres.
Čas 31.03.2017   00:00
05.04.2017   00:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

 

 

Eastern Regional Congress 2017, zkráceně ERC, je jedním ze 4 regionálních kongresů, které se v rámci EGEA každý rok pořádají. Letos se organizace ujala pražská entita. Akce se koná v termínu 31. 3. - 5. 4. 2017 a zúčastní se jí 100 geografů z celé Evropy. Jedním z cílů je zahraničním studentům ukázat krásy Česka a nabídnout možnost dozvědět se něco nového.

Hlavním tématem kongresu je dědictví vojenských prostorů a možnosti jejich revitalizace. Podnětem pro výběr tématu bylo zpřístupnění velké části bývalého vojenského újezdu Brdy a otevření CHKO Brdy v lednu 2016. Dále také fakt, že trend otevírání armádou využívaných území je patrný i jinde v Evropě. Studenti, nejen ze střední a východní Evropy, tak budou mít možnost prostřednictvím workshopů, odborných přednášek a exkurzí zkoumat a diskutovat využití potenciálu, který dané území má a možnosti jeho dalšího rozvoje.

Kongres se koná s podporou geografické sekce. Slavnostní zahájení proběhne na Albertově 31. března a poté se účastníci přesunou do Hrachova u Příbrami, kde budou po zbytek akce ubytovaní. Akce je určená především pro mezinárodní studenty geografie. Pokud by měl někdo z pražských studentů zájem pomoci s přípravami ať už předem či během akce, může se obracet přímo na organizátory na emailu erc2017@egea.eu.

 

---------------------

Více o ERC 2017 na webu kongresu: http://www.egea.eu/activity/eastern-regional-congress-2017/

Článek na webu České geografické společnosti: http://geography.cz/2017/01/egea-eastern-regional-congress-2017/

------------------

Co je to EGEA?

EGEA neboli Evropská Geografická asociace pro studenty a mladé geografy vznikla před 30 lety., kdy několik nadšených studentů přišlo s myšlenkou propojit mladé geografy v Evropě. Z iniciativy studentů tak opět pro studenty začala vznikat EGEA, European Geography Association, která má dnes své členské základny, takzvané entity, ve více než třiceti zemích Evropy. S více než 3 tisíci členy tak tvoří síť studentů, kteří za účelem výměny poznatků a informací pořádají kongresy, semináře, výměny studentů, hostí zahraniční studenty či vydávají časopis. EGEA Praha organizuje různorodé akce pro setkávání pražských studentů a její členové se pravidelně účastní zahraničních akcí. Členem EGEA se může stát každý, koho zajímá geografie, rád cestuje a chce být aktivní doma i v Evropě.

 

Více o EGEA - Evropské geografické asociaci pro studenty a mladé geografy:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Evropsk%C3%A1_geografick%C3%A1_asociace

 

SponzoriERC2017.PNG

 

Více informací o této události...

Publikováno: Neděle 05.02.2017 19:00

Akce dokumentů