E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníBetsiamites - promítání dokumentu a debata s autorem

Ve čtvrtek 1. prosince 2011 od 16 hod. proběhne v učebně Věž promítání dokumentu Betsiamites, který zobrazuje každodenní život a identitu indiánského kmene Innu ze severního pobřeží řeky sv. Vavřince.
Čas 01.12.2011
od 16:00 do 18:00
Přiložený soubor: Betsiamites, pozvánka
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Betsiamites

 

Film nás přivádí do Pessamit (dříve známého pod jménem Betsiamites), rezervace indiánského kmene Innu na severním pobřeží řeky sv. Vavřince. Třináct členů této komunity otevřeně hovoří o svém každodenním životě, identitě, o svém zármutku i nadějích. V jednotlivých rozhovorech na kameru odhalují své zajímavé a překvapivé názory. Betsiamites je film zabarvený jejich slovy, film, který propojuje kultury.

 

režie: Denis Chouinard, Québec

 

Québecký režisér Denis Chouinard má za sebou bohatou sbírku dokumentárních filmů a tři celovečerní snímky. Zabývá se v nich širokou škálou témat, od niterných osobních příběhů (propuštěná vězenkyně ve filmu Délivrez-moi), přes příběh nelegálních migrantů do Kanady (Clandestins), až po nejnovější dokument Betsiamites, který je citlivou sondou do života současných kanadských Indiánů, který má jen málo společného s našimi středoevropskými romantickými představami čtenářů románů Karla Maye. Za své snímky získal Denis Chouinard řadu významných ocenění, včetně ceny ekumenické poroty na berlínském filmovém festivalu za snímek L´ange de goudron. Denis Chouinard v současné době vyučuje na filmové katedře Université de Québec a Montréal.

Film poběží ve francouzském znění s anglickými titulky, beseda proběhne v angličtině.

 

Vít Jančák

předseda pražské pobočky ČGS

Publikováno: Pátek 25.11.2011 10:50

Akce dokumentů