E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníSpolečná akce České demografické společnosti

Pozvánka na společnou akci, jejímž obsahem bude: 1) Vyhlášení výsledků 8. ročníku soutěže o nejlepší kvalifikační práci z oboru Demografie nebo jiných příbuzných oborů a 2) Kulatý stůl ČDS na téma "Projekce obyvatelstva České republiky 2023–2100 – předpoklady, výsledky, souvislosti"
Čas 07.12.2023
od 16:30 do 18:30
Přiložený soubor: KS04_letak.pdf
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Při vyhlášení výsledků 8. ročníku soutěže o nejlepší kvalifikační práci z oboru Demografie nebo jiných příbuzných oborů za akademický rok 2022/2023 budou oceněny nejlepší bakalářské, diplomové i dizertační práce, přičemž vítězové kategorií v krátkosti představí hlavní výsledky a mohou tak zabojovat o Cenu publika za nejlepší prezentaci.

Další Kulatý stůl ČDS bude věnován autorům nové Projekce obyvatelstva České republiky 2023–2100, kterou ČSÚ bude publikovat na konci listopadu. Autorský tým ve složení T. Štyglerová, M. Němečková, D. Morávek (všichni ČSÚ), K. Zeman, A. Pola, K. Hulíková a P. Mazouch (externí spolupracovníci) představí detailněji nejen výsledky, ale především vstupní předpoklady, s kterými k sestavení projekce přistupovali. Následovat bude diskuse, přičemž účast přislíbili jak autoři populačních prognóz ze dvou stěžejních akademických demografických pracovišť (PřF UK, FIS VŠE v Praze), tak uživatelé (ÚNRR, SoÚ AV ČR, v.v.i., MPSV,…). Věříme, že se do diskuse zapojíte i vy, další zájemci o budoucí populační vývoj.

Přijďte podpořit mladé demografy, autory zajímavých kvalifikačních demografických prací, a vyslechnout si a následně diskutovat předpoklady a výsledky nové projekce obyvatelstva České republiky se samotnými autory.

Informační leták, který je možný vytisknout či sdílet mezi kolegy, je k dispozici zde.

Budeme se těšit na setkání 7. prosince 2023 od 16.30 v prostorech ČSÚ
(Na padesátém 81, 100 82 Praha 10, zasedací místnost č. 225).

 

Více informací o této události...

Publikováno: Pondělí 06.11.2023 18:00

Akce dokumentů