Ron Lesthaeghe v Praze!

Emeritní profesor Free University of Brussels a hostující profesor University of Michigan (Ann Arbor) a University of California (Irvine) zavítá ve dnech 7.–9. dubna 2010 na PřF UK, kde přednese tři přednášky.
What
  • přednáška
Čas 07.04.2010   16:30
09.04.2010   18:00
Přiložený soubor: ron-lesthaeghe-v-praze_file1
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Katedra demografie a geodemografie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Česká demografická společnost

si Vás dovolují pozvat na sérii tří přednášek, které přednese

Ron Lesthaeghe

emeritní profesor Free University of Brussels
a hostující profesor University of Michigan (Ann Arbor) a University of California (Irvine).

Přednášky se uskuteční ve dnech 7.–9. dubna 2010 na Přírodovědecké fakultě UK, Albertov 6, Praha 2.

Program:
Středa, 7. dubna od 16:30 hod v posluchárně Věž (3. patro)
The Unfolding Story of the Second Demographic Transition over the last two Decades. Tracking and Incorporating New Developments.
Čtvrtek, 8. dubna od 13:30 hod. v Mineralogické posluchárně (1. patro)
The Preconditions for Succesive Waves of Behavioural Innovations: the RWA-Model and Spatial Continuities in First and Second Demographic Transitions.
Pátek, 9. dubna od 10:00 hod. v posluchárně Věž (3. patro)
The Second Demographic Transition and its Political Significance in the USA: The "Culture War" and Presidential Elections.

Přednášky budou prosloveny v angličtině bez tlumočení.

Zájemci mají možnost se s tematikou přednášek seznámit z publikací přednášejícího, které jsou spolu s jeho dalšími aktuálními pracemi dostupné na adrese http://www.vub.ac.be/SOCO/Lesthaeghe.htm v rubrice Publications on line.

V případě zájmu o účast na jednotlivých přednáškách se, prosím, registrujte na adrese: czech.demography@gmail.com nebo vyplněním přiloženého formuláře a jeho odesláním na výše uvedenou e-mailovou adresu (možnost tlačítka dole vpravo na formuláři).

Publikováno: Pátek 30.07.2010 00:00

Kategorie: