E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality


Ekologie 2019 – 7. konference České společnosti pro ekologii

Datum konání 4.9.2019 - 6.9.2019

Česká společnost pro ekologii (ČSPE) a Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého pořádají v Olomouci ve dnech 4.–6.9.2019 v pořadí sedmou konferenci České společnosti pro ekologii. / The 7th Conference of the Czech Ecological Society (ČSPE) will be organised by ČSPE and the Faculty of Science at Palacky University in Olomouc from 4th to 6th September 2019.

Publikováno 23.7.2019

Kde jsou lesy nejvíce ohrožené vysokou atmosférickou depozicí dusíku a vysokou expozicí přízemního ozonu?

Dusík představuje základní biogenní prvek pro výživu rostlin. Pokud však dojde k jeho nadbytku, může způsobovat zásadní poškození přírodního prostředí včetně lesních ekosystémů. Dusík spolu s přízemním ozonem jsou v současné době, kromě změny klimatu, považovány za jedny z hlavních hrozeb pro lesní ekosystémy. Odborníci pod vedením Ivy Hůnové z Ústavu pro životní prostředí PřF UK proto blíže analyzovali a stanovili oblasti lesních ekosystémů v Česku s nejvyššími expozicemi přízemního ozonu a depozicemi dusíku.

Publikováno 25.5.2019

prof. Cajthaml v 90' ČT24 o boji proti plastovému odpadu

V pořadu 90' ČT24 se probírala problematika boje proti plastovému odpadu a kroky, které momentálně v tomto problému plánuje podnikat Ministerstvo žitovního prostředí. Slovo dostal i profesor Ústavu přo životní prostředí, Tomáš Cajthaml.

Publikováno 14.5.2019

Master Thesis

How can we store more carbon in the soil to mitigate climate change?

Publikováno 7.5.2019

prof. Kindlmann hovořil v České televizi o vymírání druhů

Mezivládní platforma pro biodiverzitu a ekosystémové služby (IPBES) zveřejnila zprávu, podle které hrozí osmině živočišných a rostlinných druhů v blízké době vyhynutí. Toto téma komentoval mimo jiné prof. Pavel Kindlmann z Ústavu pro životní prostředí.

Publikováno 6.5.2019

Otázky Václava Moravce

Prof. Frouz vystoupil jako host v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Diskutovalo se o ovzduší, klimatické změně a plastech.

Publikováno 18.3.2019

Dvanáctimetrová vzducholoď ve službách výzkumu ÚŽP

Tým pro výzkum kvality ovzduší pod vedením Dr. Hovorky z ÚŽP provádí detailní monitoring ve vybraných průmyslových objektech po celé České republice. Využívá k tomu dálkově řízenou vzducholoď.

Publikováno 12.3.2019

Akce dokumentů