E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality


Prof. Tomáš Cajthaml ve Studiu 6

Ředitel našeho ústavu prof. Tomáš Cajthaml hovořil 10. 10. 2017 v pořadu Studio 6 o problematice přítomnosti mikroplastů ve vodě.

Publikováno 9.11.2017

Kurz: Hot topic of environmental sciences

Letošní náplní předmětu Hot topic of environmental sciences (MO550C06E) bude kurz vedený Prof. Andreou R. Ferro (Clarkson University, USA) na téma: Quantitative Analysis of Human Exposure to Airborne Particulate Matter: Indoor Sources, Human Activity Patterns, Indoor/Outdoor Relationships

Publikováno 5.10.2017

Kurz práce v příkazové řádce Linuxu nejen pro MetaCentrum 2018

Datum konání 6.2.2018 - 8.2.2018

Nebojte se příkazové řádky Linuxu! Je to mocný a přívětivý nástroj. Prakticky shodně funguje příkazová řádka i v Mac OS X, BSD a dalších UNIXových systémech, nejen v Linuxu. Základní znalost Linuxu není nutná. Kurz bude probíhat v Linuxu, ale většina věcí funguje stejně na Mac OS X a dalších UNIXech. Znalosti práce v Linuxu/UNIXu se hodí např. při zpracování molekulárních a jiných dat. MetaCentrum je služba CESNETu poskytující přístup k obrovské výpočetní kapacitě. Bude-li se kurzu účastnit alespoň jeden člověk nemluvící česky, kurz bude anglicky.

Publikováno 4.10.2017

Prof. Jan Frouz v pořadu Fokus Václava Moravce

V pořadu Fokus Václava Moravce hovořil 5. 9. 2017 prof. Jan Frouz z našeho ústavu o důsledcích globální klimatické změny a o koloběhu živin v lesním ekosystému.

Publikováno 6.9.2017

Rozhovor: Ptáci v akátovém trní

Hostem mého rozhovoru je kolega Jan Hanzelka, který je čerstvým absolventem doktorského oboru Environmentální vědy na Ústavu pro životní prostředí. V rámci své dizertace se pod vedením doc. Jiřího Reifa zabýval aplikovanou ornitologií. Výsledky svého výzkumu publikoval v několika mezinárodních vědeckých časopisech.

Publikováno 4.8.2017

4th PA6 TFAQ meeting

The 4th Plenary meeting of EUSDR Priority Area 6 Task Force on Air Quality will take place from 18th to July 20th 2017 at the Institute for Environmental Studies of the Faculty of Science, Charles University. The main objective of the TFAQ meeting will be to refine the project concept LIFE CONSPIRO – Breathing Together for Local Air Quality.

Publikováno 4.7.2017

Seminář PAGES

Změny klimatu a prostředí v současnosti a v nejmladší geologické minulosti

Publikováno 9.5.2017

Akce dokumentů