E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality


Hot topic of environmental sciences 2021

The course "Hot topic of environmental sciences (MO550C06E)" will be held by Daquan Sun this year, and will be focused on Plant, soil, and microbial interactions and their practical implications.

Publikováno 14.6.2021

Krize biodiverzity

Datum konání 27.4.2021

Učená společnost České republiky pořádá online diskuzi: Krize biodiverzity. Připojte se, ptejte se!

Publikováno 27.4.2021

Stipendijní program Německé spolkové nadace pro životní prostředí pro Střední a Východní Evropu

Německá spolková nadace pro životní prostředí (MOE-Austauschstipendienprogramm der DBU, www.dbu.de) vypisuje každý rok stipendia pro kvalifikované absolventy vysokých škol ve Střední a Východní Evropě, zaměřených na studium různých oblastí tvorby a ochrany životního prostředí. Žádost je od roku 2020 možné podávat ve dvou termínech – vždy 5.9. a 5.3.

Publikováno 6.2.2021

#NakopniPrahu!

Datum konání 12.2.2021 - 30.6.2021

Možnost studentů zapojit se do Pražského inovačního maratonu - soutěže o návrh nejlepší inovace pro město Prahu

Publikováno 15.1.2021

Vrátily se mlhy?

Rozhovor s Ivou Hůnovou o přízemním ozonu, smogu a výskytu mlh

Publikováno 4.12.2020

Mlhy nad Českem. Jaký je jejich vývoj?

V popularizační rubrice Přírodovědecké fakulty vyšel článek pojednávající o výzkumu týmu doc. Ivy Hůnové z ÚŽP. Mlhy mají zásadní význam jak pro přírodní prostředí, tak pro společnost. Přinášejí do krajiny nezbytnou vláhu a čistí atmosféru. Zároveň však mohou být nebezpečné v souvislosti se sníženou viditelností a vzniku nebezpečných kyselin při spojení se znečišťujícími látkami. Donedávna však jejich podrobnému výzkumu nebyla věnována dostatečná pozornost. Vědci v čele s Ivou Hůnovou se proto zaměřili na komplexní zhodnocení výskytu tohoto důležitého jevu na území Česka z dlouhodobého hlediska.

Publikováno 24.8.2020

Nové Centrum environmentálních forenzních věd na ÚŽP

Centrum sdružuje fakultní a mimo-fakultní pracoviště zabývající se analýzami a výzkumem forenzních metod souvisejících s vyšetřováním kriminality páchané na životním prostředí. V rámci centra probíhá vývoj, standardizace a inovace metod pro praxi forenzního dokazování, především se zaměřením na oblast ochrany ohrožených druhů. Centrum disponuje odborníky ze specifických oblastí biologie, chemie a fyziky a zpracovává v těchto směrech forenzní analýzy, posudky a odborná vyjádření pro potřeby státní správy. Centrum využívá kapacit sdružených pracovišť včetně jejich přístrojového vybavení.

Publikováno 30.6.2020

Akce dokumentů