E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality


Lýkožrout pod dohledem satelitů

Napadení lesů kůrovcem vyvolává v lidech typicky negativní emoce a vede až k bouřlivým debatám. Zvláště patrné je to při diskuzích o Národním parku (NP) Šumava. Skupina vědců včetně Josefa Brůny z Ústavu pro životní prostředí naší fakulty se svým výzkumem snaží předpovědět, kde hrozí napadení kůrovcem nejvíce.

Publikováno 1.11.2016

Rozhovor: Jak masově užívaná léčiva ovlivňují buněčné signální dráhy?

S Martinem Ezechiášem z Ústavu pro životní prostředí UK jsem si byla pohovořit o jeho práci týkající se hormonálních účinků léčiv. Martin se ve své doktorské práci věnuje látkám v životním prostředí, které mění funkci endokrinního systému – slučování, přenos, metabolismus, vylučování a působení hormonů – a které v buňkách blokují receptory hormonů.

Publikováno 22.9.2016

Volitelné předměty 2016/2017

Výběr zajímavých předmětů zajišťovaných Ústavem pro životní prostředí v akademickém roce 2016/2017

Publikováno 17.8.2016

Eddy Covariance Training

Datum konání 30.6.2016

The course objective is to give the participants an in depth overview of all the important theoretical and practical aspects in designing and performing Eddy Covariance experiments. We also show the ease of setting up a complete Eddy Covariance station with the LI-COR gas analyzers and the new SMARTFlux device which allows EddyPro to perform realtime flux caculations right in the field. After this workshop participants will be able to properly design and perform Eddy Covariance experiments.

Publikováno 27.6.2016

Soutěž Pro vodu

Soutěž Pro vodu vyhlašuje Nadace Partnerství za finanční podpory Nestlé.

Publikováno 16.6.2016

Consistent response of bird populations to climate change on two continents

Podle studie uveřejněné začátkem dubna v časopise Science, na které se v rámci velkého mezinárodního týmu podílel i Jiří Reif z Ústavu pro životní prostředí PřF UK, zanechávají současné klimatické změny výrazné stopy v početnosti ptačích populací.

Publikováno 8.4.2016

Česko hledá divočinu!!

Datum konání 6.4.2016 - 6.5.2016

Středeční odborný seminář UŽP bude příští týde 6. dubna 2016 diskuzní, pozvaní jsou zajímaví hosté, kteří se za kousek té přírodní divočiny umí poprat! Rozhodně si seminář nenechte ujít. Dále upozorňujeme na změnu v programu OS dne 27. dubna t.r., kdy proběhne habilitační přednáška dr. Pivokonského. Změny jsou na stánce OS zvýrazněny.

Publikováno 31.3.2016

Akce dokumentů