E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english Přihlášení



RSS

Kanál RSS

Novou nabídku pro absolvování odborné praxe
naleznete na webu ÚŽP v sekci Studium - Odborná praxe, kde si stáhněte soubor NABÍDKA UMÍSTĚNÍ PRO ODBORNOU PRAXI.
Conferences of PhD students
Two days event held in the coutryside of Vysočina.
Workshop s forenzní tematikou na ÚŽP
ÚŽP PřF UK pořádá workshop s názvem "Metody odhalování falšování ryb", který proběhne v pátek 26. 11. 2021 od 13:00 do 16:00 hodin na půdě Přírodovědecké fakulty v Benátské 2.
Půdní organismy nevidíme, přesto pro nás mají zásadní roli
ČRo Leonardo Plus: hodinový rozhovor s prof. Frouzem o zemědělství, jeho udržitelnosti a nejisté budoucnosti.
Konference doktorandů ÚŽP
Každoroční specializovaný seminář, kde se doktorští studenti podělí s kolegy a pedagogy ÚŽP o pokrok, který udělali na své dizertační práci, se tento akademický rok 2020/2021 koná na jeho samém konci.
Efektivní komunikace s veřejností v ochraně přírody a péči o životní prostředí.
Uvítáme vás na hodinách dvousemestrálního předmětu
Konference o ochraně biodiverzity v Praze...
...s prof. Reifem ve vědecké komisi.
Hot topic of environmental sciences 2021
The course "Hot topic of environmental sciences (MO550C06E)" will be held by Daquan Sun this year, and will be focused on Plant, soil, and microbial interactions and their practical implications.
Datamining databáze vědeckých publikací Scopus přinesl skvělou novinku: mezi 2 % celosvětově nejcitovanějších autorů patří prof. Frouz a prof. Cajthaml.
John P. A. Ioannidis ze Standfordovy univerzity ve spolupráci s Elsevier a SciTech Strategies zveřejnili výsledky analýzy dat z databáze Scopus a seznam 2 % nejcitovanějších vědeckých autorů ze všech vědních oborů, které Scopus zahrnuje.
Krize biodiverzity
Učená společnost České republiky pořádá online diskuzi: Krize biodiverzity. Připojte se, ptejte se!
Odborné semináře ÚŽP
LS 2020/2021 středa 12:20 - Zoom:
Stipendijní program Německé spolkové nadace pro životní prostředí pro Střední a Východní Evropu
Německá spolková nadace pro životní prostředí (MOE-Austauschstipendienprogramm der DBU, www.dbu.de) vypisuje každý rok stipendia pro kvalifikované absolventy vysokých škol ve Střední a Východní Evropě, zaměřených na studium různých oblastí tvorby a ochrany životního prostředí. Žádost je od roku 2020 možné podávat ve dvou termínech – vždy 5.9. a 5.3.
#NakopniPrahu!
Možnost studentů zapojit se do Pražského inovačního maratonu - soutěže o návrh nejlepší inovace pro město Prahu
Vrátily se mlhy?
Rozhovor s Ivou Hůnovou o přízemním ozonu, smogu a výskytu mlh
Mlhy nad Českem. Jaký je jejich vývoj?
V popularizační rubrice Přírodovědecké fakulty vyšel článek pojednávající o výzkumu týmu doc. Ivy Hůnové z ÚŽP. Mlhy mají zásadní význam jak pro přírodní prostředí, tak pro společnost. Přinášejí do krajiny nezbytnou vláhu a čistí atmosféru. Zároveň však mohou být nebezpečné v souvislosti se sníženou viditelností a vzniku nebezpečných kyselin při spojení se znečišťujícími látkami. Donedávna však jejich podrobnému výzkumu nebyla věnována dostatečná pozornost. Vědci v čele s Ivou Hůnovou se proto zaměřili na komplexní zhodnocení výskytu tohoto důležitého jevu na území Česka z dlouhodobého hlediska.
Nové Centrum environmentálních forenzních věd na ÚŽP
Centrum sdružuje fakultní a mimo-fakultní pracoviště zabývající se analýzami a výzkumem forenzních metod souvisejících s vyšetřováním kriminality páchané na životním prostředí. V rámci centra probíhá vývoj, standardizace a inovace metod pro praxi forenzního dokazování, především se zaměřením na oblast ochrany ohrožených druhů. Centrum disponuje odborníky ze specifických oblastí biologie, chemie a fyziky a zpracovává v těchto směrech forenzní analýzy, posudky a odborná vyjádření pro potřeby státní správy. Centrum využívá kapacit sdružených pracovišť včetně jejich přístrojového vybavení.
Příroda v "koro" čase
Koronavirová současnost nás naučila setrvávat na jednom místě, ven do ulic vycházíme jen v nejnutnějších případech. Lidé se v centrech měst téměř nevyskytují, a když, tak s náležitým odstupem jeden od druhého. Městský život ubral na hlučnosti, a to včetně automobilové dopravy. To vše se zákonitě musí pozitivně projevit na životním prostředí.
Kurz o legislativě nakládání s odpady ve firmách
Ústav pro životní prostředí Přírodovědecké fakulty Karlovy univerzity v Praze ve spolupráci se společnostmi Cyrkl Zdrojová platforma a Envigroup pořádají již třetí ročník komplexního kurzu o legislativě nakládání s odpady ve firmách.
Sdělení studentům a uchazečům o studium UK
Informace pro studenty a informace pro uchazeče ke dni 20. 3. 2020
Rozhovor s laureátem Studentského velemloka za rok 2018/2019 – Ústav pro životní prostředí
Doc. Mgr. Jiří Reif, Ph.D. (*1980) je ornitolog působící na Ústavu pro životní prostředí. Jeho hlavním vědeckým zájmem je pochopení biologických principů, které lze využít v ochraně přírody. Jako modelové organismy mu slouží ptáci. V rámci svého výzkumu se zabývá především ekologickými mechanismy, které ovlivňují složení ptačích společenstev a populační dynamiku. Spolu se svými kolegy a studenty se zabývá mimo jiné reakcí ptáků na globální změny klimatu, urbanizaci nebo invazní rostliny.

Akce dokumentů