E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníNárodní informační den k H2020 – zemědělství, životní prostředí, suroviny (11/10/2018)

Technologické centrum AV ČR a Česká zemědělská univerzita spolupořádají Národní informační den  k programu Horizont 2020, částem Food Security, Sustainable Agriculture and Forestry, Marine, Maritime and Inland Water Research and the Bioeconomy (SC2 Food) a Climate Action, Environment, Resource Efficiency and Raw Materials (SC5 Climate).

Kdy: 11. 10. 2018 (9:30 – 16:00)
Kde: České zemědělská univerzita, Kamýcká 129, Praha 6 – Suchdol

Předběžný program a odkaz pro registraci (zdroj).

Na akci by měla být představena témata, která budou financována v částech SC2 Food a SC5 Climate, rady pro žadatele z pohledu hodnotitele projektů, informace o připravovaném programu Horizon Europe, který od roku 2021 nahradí aktuální program Horizont 2020. Jedním z řečníků by měl být i zástupce Evropské komise.

Vzhledem k multidisciplinárnímu charakteru výzev v částech SC2 Food a SC5 Climate se zde mohou najít příležitosti pro biology (zdraví hospodářských zvířat, vlastnosti kulturních plodin, biodiverzita v zemědělství a lesnictví, vztah mezi biodiverzitou a změnou klimatu etc.), pro geografy (rozvoj venkova, sledování Země, management vody), geology (suroviny, oběh živin) nebo analytické chemiky (bezpečnost potravin). Projekty jsou řešené mezinárodními konsorcii s podstatným zapojením uživatelů výsledků výzkumu.
Výzkumným týmům, které nemají rozsáhlou zkušenost s účastí v projektech Rámcových programů EU, se doporučuje, aby se prostřednictvím mezinárodních kontaktů připojili jako partneři k projektovému návrhu připravovanému zkušeným koordinátorem.

Informace na stránkách Přírodovědecké fakulty o aktuálně otevřených výzvách:

Kontaktní osoby pro Horizont 2020 na Přírodovědecké fakultě:
Tomáš Palatý a Ludmila Součková (Müllerová).

 

Aktualitu publikovala Ludmila Součková (Müllerová) 19. 9. 2018.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Středa 19.09.2018 16:00

Akce dokumentů