E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english Přihlášení



TA ČR Sigma, Dílčí cíl 5, dlouhodobé záměry a aktuální potřeby: interní uzávěrka

Technologická Agentura České republiky (TA ČR) informovala o připravované 5. veřejné soutěži Programu na podporu aplikovaného výzkumu a inovací Sigma – Dílčí cíl 5: Průřezová podpora v opatření Dlouhodobé výzkumné záměry a Řešení aktuálních potřeb VaVaI. Vyhlášení soutěže je plánováno na 6. 12. 2023, uzávěrka na 7. 2. 2024. Uzávěrka je 7. 2. 2024.

POZOR! Jedna výzkumná organizace (například Univerzita Karlova) může v roli hlavního uchazeče podat na jedno vybrané téma pouze jeden návrh projektu.

Pokud plánujete přípravu návrhu do této soutěže v roli hlavního uchazeče, zašlete prosím nejpozději do 22. 11. 2023 název a rozšířenou anotaci projektu (v rozsahu max. 2 A4) na Oddělení projektového řízení (Romana Hogenová, romana.hogenova@natur.cuni.cz).

Pokud se plánujete zapojit do návrhu v roli dalšího účastníka, kontaktujte nás prosím v dostatečném předstihu, aby bylo možné včas zajistit formální náležitosti návrhu.

Cílem Dílčího cíle 5 je posílit podporu nových příležitostí v projektech aplikovaného výzkumu a inovací. Opatření „Dlouhodobé výzkumné záměry“ podporuje dlouhodobé projekty, které nastavují a rozvíjejí systémová řešení současné i budoucí problematiky vědy, výzkumu a inovací v různých oborech (s důrazem například na společenské vědy), projekty nemusí nezbytně vést k okamžité aplikaci nebo rychlému uplatnění výsledků na trhu. Opatření „Řešení aktuálních potřeb VaVaI“ podporuje projekty aktuálně reagující na vznikající potřeby české společnosti a hospodářství.

Témata 5. soutěže:

  • Dopad umělé inteligence/strojového učení na společnost
  • „EcoVision“ – dosažení klimatické neutrality a dostupnosti energie
  • Odolnost obcí a regionů prostřednictvím SMART řešení
  • Veřejné zdraví a poskytování zdravotní a sociální péče

V této soutěži bude v každém tématu podpořen jen jeden projekt. Jeden z oborů projektu (hlavní nebo vedlejší) musí být z kategorie „A – Společenské vědy“. Hlavním uchazečem musí být výzkumná organizace (a jedna výzkumná organizace může v roli hlavního uchazeče podat na jedno vybrané téma pouze jeden návrh projektu). Do projektu musí být dále zapojeny alespoň 2 malé nebo střední podniky a alespoň jeden další subjekt (například další výzkumná organizace nebo podnik libovolné velikosti). Doba řešení projektu je 60 až 64 měsíců. Maximální podpora pro jeden projekt je 125 milionů korun (může se měnit v závislosti na možnostech státního rozpočtu), maximální intenzita podpory je 80 % (na celý projekt).

 

Aktualitu publikovala Ludmila Součková 19. 10. 2023.
Upraveno 26.10.2023 (interní uzávěrka pro název a anotaci).
Upraveno 11. 12. 2023 (odkaz na vyhlášení soutěže).

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

 

 

Publikováno: Čtvrtek 19.10.2023 11:15

Akce dokumentů