Marie Skłodowska-Curie Postdoctoral Fellowships 2024: univerzitní výzva pro školitele

Evropské centrum rektorátu Univerzity Karlovy vyzývá k vyjádření zájmu potenciální školitele na Univerzitě Karlově, kteří by rádi ve svém výzkumném týmu hostili postdoka na Marie Skłodowska-Curie Postdoctoral Fellowship, ale nemají zahraničního výzkumníka (fellow), se kterým by připravili žádost do výzvy Marie Skłodowska-Curie Postdoctoral Fellowships (MSCA-PF) 2024 (s uzávěrkou 11. 9. 2024). Školitelé by měli svůj zájem vyjádřit do 12. 2. 2024.

Pokud máte zájem využít tuto příležitost, prosím vyplňte kontaktní informace a téma postdoktorského projektu, pro které hledáte vhodného fellow ze zahraničí,
do 12. 2. 2024 do této sdílené online tabulky. Sdílená tabulka obsahuje i příklad, jaký rozsah popisu tématu je vhodný.
  Prosím vyplňujte:
  FACULTY: FACULTY OF SCIENCE
  CONTACT PERSON (+e-mail): ludmila.souckova@natur.cuni.cz

Pokud máte potíže s přístupem ke sdílené tabulce, můžete si stáhnout offline tabulku,
vyplnit ji a zaslat do 12.
 2. 2024 na ludmila.souckova@natur.cuni.cz.

V případě dotazů prosím kontaktujte Oddělení projektového řízení
(Ludmila Součková, ludmila.souckova@natur.cuni.cz).

Evropské centrum následně:

• Zajistí inzerování školitelovy poptávky po vhodném fellow.
  • Sesbírá životopisy zájemců a předá je fakultě a potenciálnímu školiteli (pravděpodobně i s komentáři a doporučeními).
  • Poté, co si školitel vybere, s kým chce MSCA-PF projekt připravovat, zprostředkuje Evropské centrum navázání kontaktu mezi školitelem a vybraným fellow.
  • Evropské centrum (ve spolupráci s fakultním Oddělením projektového řízení) poskytne podporu během přípravy projektové žádosti.

Podrobné informace v přiloženém dokumentu.

V rámci MSCA-PF grantu je financována postdoktorská výzkumná stáž (1-2 roky) spojená s mezinárodní mobilitou: MSCA-PF může na Univerzitě Karlově řešit pouze fellow, který v posledních 3 letech před uzávěrkou strávil v Česku nejvýše 12 měsíců. Téma výzkumu není omezeno. Projektový návrh musí budoucí fellow připravovat v úzké spolupráci s potenciálním školitelem.
► O schématu MSCA-PF na fakultních stránkách.
► Fakultní aktualita k výzvě MSCA-PF 2024.

Přínos MSCA-PF projektu pro školitele:

• Postdok ze zahraničí s dvouletým projektem plně financovaným z programu Horizont Evropa.
  • Nové mezinárodní kontakty.
  • Možnost získání dalších grantů.
  • Mezinárodní prestiž pro školitele i pracoviště.

Aktualitu publikovala Ludmila Součková 22. 1. 2024.
Upraveno 26. 1. 2024 (doplněn odkaz na fakultní aktualitu k výzvě MSCA-PF 2024).

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Pondělí 22.01.2024 11:25