Horizont Evropa, ERA: evropský systém výzkumu – národní infoden (8/12/2023)

Technologické centrum Praha a Národná kancelária Horizontu CVTI SR pořádají česko-slovenský informační den ke grantovým příležitostem v programu Horizont Evropa, části Reforming and enhancing the European Research and Innovation system (ERA).

Kdy: 8. 12. 2023 (9:30 – 12:00)
Online.
Pozvánka a registrace.

Akce představí výsledky předcházejících výzev Horizontu Evropa v části ERA, zkušenosti českých a slovenských partnerů v úspěšných projektech a detailně pak aktuální grantové příležitosti v této části programu.

Horizont Evropa je evropský rámcový program na podporu výzkumu a inovací. V aktuálních výzvách části ERA mají být podpořeny pouze projekty typu Coordination and Support Action (CSA), které budou muset být řešeny mezinárodními konsorcii. Cílem těchto projektů bývá například vytvořit síť zainteresovaných stran nebo zmapovat stav v určité oblasti. Obvyklá velikost konsorcií bývá cca 10 až 25 subjektů (podle zaměření tématu). Některá témata mohou být relevantní pro výzkumníky, kteří se věnují například managementu výzkumu, rozvoji kariéry výzkumníků, managementu duševního vlastnictví ve výzkumu, genderové rovnosti ve výzkumu a podobně.
Fakultní informace k aktuálním grantovým příležitostem v části ERA.

Aktualitu publikovala Ludmila Součková 14. 11. 2023.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Úterý 14.11.2023 13:25