Horizont Evropa, CL3, bezpečnostní výzkum: infoden a partnerská burza (12 a 13/6/2024)

Síť národních kontaktů SEREN5 pořádá evropské informační dny a partnerskou burzu k aktuálním výzvám programu Horizont Evropa, části Cluster 3: Civil security for society (CL3).

Kdy: 12. a 13. 6. 2024
Kde: Thon Hotel Brussels City Centre, Brusel, Belgie.
(Partnerská burza bude pouze pro účastníky na místě v Bruselu.
Fakultní informace o cestovních grantech pro účast na partnerských burzách.)

a online.
Stránka akce a registrace.

Na akci bude představeno 25 témat pro mezinárodní projekty, která jsou aktuálně otevřena v programu Horizont Evropa, části CL3. Partnerská burza nabídne možnost absolvovat předem domluvené schůzky s dalšími účastníky za účelem nalezení možných projektových partnerů. Účastníci mohou také předkládat své projektové nápady pro bleskovou prezentaci (flash pitch), která se uskuteční před bilaterálními schůzkami.

Horizont Evropa je hlavním nástrojem Evropské unie na podporu výzkumu a inovací. V rámci CL3 jsou financovány především mezinárodní projekty zaměřené na konkrétní výzkumné či inovační téma zadané programem. V CL3 jsou témata potenciálně relevantní pro chemiky, biology, geology i geografy, pokud jejich výzkum může být využitelný v oblasti bezpečnosti nebo odolnosti vůči katastrofám (např.: CBRN-E detection, biological toxins detection, urban planning, forecasting and management of weather / climatic and geological disasters, Earth Observation). Obvyklá velikost konsorcií bývá cca 8 až 25 subjektů (podle zaměření tématu), mezi kterými jsou jak výzkumné instituce, tak potenciální uživatelé výsledků výzkumu.
Fakultní informace k aktuálním grantovým příležitostem v CL3.

Aktualitu publikovala Ludmila Součková 7. 5. 2024.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Úterý 07.05.2024 16:25

Kategorie: