E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníHorizont Evropa, Rozšiřování účasti: univerzitní informační akce (28/5/2024)

Evropské centrum rektorátu Univerzity Karlovy pořádá online informační akci k některým grantům programu Horizont Evropa v části Widening participation and spreading excellence (Widening).

Kdy: 28. 5. 2024 (10:30 – 12:30)
Online
Stránka akce a registrace.
Pro otevření je nutné se přihlásit přes Centrální autentizační službu (CAS) Univerzity Karlovy.
(Odkaz na akci též v kalendáři Evropského centra.)

Na akci budou představena grantová schémata části Widening, především výzvy Teaming for Excellence, ERA Chairs a Hop On Facility. Součástí budou informace o podpoře ze strany Odboru pro vědu a výzkum rektorátu Univerzity Karlovy a Evropského centra, zkušenosti řešitelů a projektových manažerů a prostor pro dotazy.

Horizont Evropa je hlavním nástrojem Evropské unie na podporu výzkumu a inovací. Cílem části Widening je napomoci překonání rozdílů mezi členskými státy a regiony při rozvoji a využití výzkumného a inovačního potenciálu. Většina grantových schémat Widening je určena primárně pro instituce v tzv. Widening zemích (zemích, které plně nevyužívají svůj výzkumný a inovační potenciál), mezi které patří například Česko.

  • Hop On Facility umožňuje, aby se k mezinárodnímu projektu typu Research and Innovation Action (RIA), který získal financování z programu Horizont Evropa, připojil nový partner z Widening země.
    Fakultní aktualita k otevřené výzvě Hop On Facility.
  • ERA Chairs umožní hostitelské instituci ve Widening zemi přivést si vynikajícího vědce světové úrovně, který zde založí svůj výzkumný tým, jehož přítomnost zlepší profil instituce v daném oboru a bude mít i pozitivní sekundární dopad na instituci jako celek. Součástí projektu jsou i opatření zaměřená na zavedení strukturálních změn na hostitelské instituci.
  • Teaming for Excellence umožňuje vytvoření nového (nebo modernizaci stávajícího) centra excelence ve Widening zemi prostřednictvím strategického partnerství s předními zahraničními institucemi.

Pokud přemýšlíte o přípravě projektu Teaming for Excellence nebo ERA Chairs, kontaktujte prosím – pokud jste tak ještě neučinili – IHNED Oddělení projektového řízení (Ludmila Součková, ludmila.souckova@natur.cuni.cz), protože příprava kvalitního projektu je velmi náročná a musí být provázána se strategickými plány instituce.

 

Aktualitu publikovala Ludmila Součková 26. 4. 2024.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

 

 

Publikováno: Pátek 26.04.2024 12:35

Akce dokumentů