E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníBiodiversa: mezinárodní projekty v oblasti biodiverzity a ekosystémů – plánovaná výzva

Tato informace už není aktuální. Přečtěte si, prosím, NOVOU AKTUALITU K TÉTO VÝZVĚ


Výzva k předkládání návrhů mezinárodních výzkumných projektů iniciativy Biodiversa+ v roce 2023 se zaměří na téma Nature-based Solutions. Zveřejnění podrobnějších informací je plánováno na začátek léta, vyhlášení výzvy na září a uzávěrka na listopad 2023.
Účast českých subjektů v projektech bude pravděpodobně financovat Technologická agentura České republiky (TA ČR) ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí (MŽP).

Pokud se plánujete zapojit do projektu podávaného do této výzvy, kontaktujte prosím v dostatečném předstihu, nejpozději 3 týdny před uzávěrkou, Oddělení projektového řízení (Klára Sobotíková, klara.sobotikova@natur.cuni.cz), aby bylo možné včas zajistit všechny administrativní náležitosti přihlášky.

Pro potřeby výzvy má být použita tato definice Nature-based Solutions:
Actions to protect, conserve, restore, sustainably use and manage natural or modified terrestrial, freshwater, coastal and marine ecosystems, which address social, economic and environmental challenges effectively and adaptively, while simultaneously providing human well-being, ecosystem services and resilience and biodiversity benefits.

V loňské výzvě museli být do projektu zapojeni minimálně 3 partneři ze 3 zemí zapojených do výzvy, z toho alespoň 2 musely být země EU nebo země asociované k programu Horizont Evropa – obvyklá velikost konsorcia bývá 4 až 6 partnerů ze 3 až 5 zemí. Každý partner musí splňovat kritéria způsobilosti svého národního poskytovatele.

V loňské výzvě bylo financování účasti českých subjektů navázáno na program TA ČR a MŽP „Prostředí pro život“. Čeští uchazeči se mohli účastnit pouze takových projektů, jejichž výsledky by byly uplatnitelné v podmínkách v Česku. Maximální míra podpory pro českou stranu projektu byla 85 %.

 

Aktualitu publikovala Ludmila Součková 20. 1. 2023.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

 

 

Publikováno: Pátek 20.01.2023 10:55

Akce dokumentů