Seminář Historiografie vědy v letním semestru

Informace o seminari Historiografie vědy pro letní semestr 2014/ 2015

V letním semestru 2015 bude na katedře filosofie a dějin přírodních věd pokračovat seminář k Historiografii vědy, nyní pod vedením T. Hermanna a V. Hladkého. Seminář bude probíhat ve stejném čase jako v minulém semestru, tj. ve čtvrtek od 15:00 v seminární místnosti katedry (P26), první setkání se bude konat 26. 2. Obsahově budeme v semináři sledovat dvě hlavní linie. Doktorandi, kteří na jeho základě mají zapsaný předmět pro zkoušku, zde budou prezentovat referáty na témata, týkající se vybraných osobností, směrů a škol; ty zde budeme dále diskutovat. Vedle toho se budeme věnovat práci s prameny v podobě seminární četby nebopřekládání vybraných textů: jako východisko jsme zvolili dvě nepublikované archivně dochované přednášky Alexandra Koyrého na bohemistická témata (Jan Hus a T. G. Masaryk) a nedokončený rukopis Z. Horského o Tadeáši Hájkovi. Všichni zájemci jsou srdečně zváni k účasti. Studenti mohou při pravidelné účasti získat zápočet.

Tomáš Hermann – Vojtěch Hladký

Publikováno: Pondělí 16.02.2015 11:20