E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníOndřej Mottl - nový kolega na katedře botaniky

Ahoj, jsem Ondřej Mottl, nejnovější přírůstek na katedře botaniky, kde budu zkoumat ekologii rostlin.

V oblasti ekologie je můj výzkum mnohostranný, zaměřuji se na kvantitativní ekologii, makroekologii, paleoekologii a ekologii společenstev. Konkrétně se zajímám o pochopení dynamiky rostlinných společenstev, a to od jednotlivých rostlin až po celé ekosystémy. Zabývám se tématy, jako jsou interakce druhů, struktura společenstev a faktory prostředí, které populace rostlin ovlivňují. Moje specializace jsou statistické analýzy, které umožňují získat z ekologických dat užitečné poznatky. Kromě jsem nadšenec do světa programování a analýzy dat (Data Science), čímž plynule propojuji ekologickou teorii s praktickými nástroji, které rozšiřují možnosti současného výzkumu.

Kromě svého výzkumu se osobně zajímám o otevřenou vědu (Open Science). Jsem silným zastáncem reprodukovatelnosti vědy, důrazu na řízení vědeckých projektů (project management) a podpory používání nástrojů, které výzkumníkům umožňují efektivně spolupracovat.

Jsem nadšený pro vyhlídku na budoucí spolupráci, sdílení znalostí, a dělání něčeho smysluplného. Pokud byste se chtěli setkat, diskutovat o tématech, jako je programování v R-ku, biodiverzita nebo prostě jen pozdravit, neváhejte se ozvat. V dnešním online světě nebylo nikdy jednodušší zůstat v kontaktu s akademickou komunitou. Najdete mě na Twitteru (https://twitter.com/OndrejMottl), ORCIDu (https://orcid.org/0000-0002-9796-5081), GitHubu (https://github.com/OndrejMottl) a dalších.

Doporučuji vám, abyste mě sledovali kvůli aktualizacím nejen o mém výzkumu, ale také kvůli novinkám o vegetační ekologii a programování. Kromě toho si můžete prohlédnout mé webové stránky (https://ondrejmottl.github.io), kde najdete další informace o mé práci.

Publikováno: Středa 29.11.2023 00:00

Akce dokumentů