Aktuální informace na Katedře botaniky

Kanál RSS

Zahradní party cévnatého oddělení
Let´s bring food and drinks, which we like, and enjoy the summer time with colleagues.
Uzavření Biologické knihovny
v úterý 12.6. se bude v Biologické knihovně (V7) konat schůze knihovní komise, celá knihovna (včetně pc galerie) bude proto od 12.30 do 14.30 uzavřena.
Obhajoba doktorské práce Zuzany Chumové
Obhajoba doktorské práce Anežky Eliášové
Interní pokyny pro podávání projektů excelence EXPRO na rok 2019
Fakultní termín je stanoven na 22.6.2018
Dny Biocevu 2018
Biotechnologické a biomedicínské centrum Akademie věd a Univerzity Karlovy ve Vestci (BIOCEV) pořádá letos již potřetí Vědeckou konferenci s poster session. Všichni zájemci jsou srdečně zváni.
Nakladatelství Academia vyhlašuje 7. ročník Studentské soutěže o vydání rukopisu magisterské práce
Diplomové práce z kategorií Vědy o živé přírodě a chemické vědy, Vědy o neživé přírodě, Humanitní a společenské vědy mohou vedoucí prací i kateder přihlašovat do 31.10.2018.
Pražská muzejní noc na PřF UK
V rámci Pražské muzejní noci, dnes již největší kulturní a populárně-vědecké akce v hlavním městě, bude od soboty 9. června od 19.00 do neděle 10. června do 01.00 ponocovat i naše fakulta. V tuto noc pro Vás neotevíráme pouze muzejní sbírky, stejně jako každý rok vás i letos čeká bohatý doprovodný program.
Harmonogram obhajob bakalářských prací - podzim 2018
Podzimní obhajoby bakalářských prací na katedře botaniky se konají 7. září 2018 od 9:00 v Krajinově posluchárně.
Velká výstava bezobratlých v Botanické zahradě
Botanická zahrada PřF UK ožije v období mezi 8. - 17. červnem nejrůznější “havětí”. Již potřetí zde totiž proběhne Velká výstava bezobratlých, která nechá nahlédnout do světa řady skupin bezobratlých živočichů. Vítáni jsou na ní všichni, kdo se rádi dívají a nechají se o světě okolo sebe poučit.
Exkurze po levém břehu Vltavy - z Kralup do Nelahozevsi
Poslední z jarního cyklu exkurzí ČBS a PřF UK povede podél Vltavy, a sice z Kralup nad Vltavou přes PP Hostibejk do Nelahozevsi (fytoregion 7c. Slánská tabule).
Výzva TA ČR, program ÉTA
9. května byla vyhlášena druhá veřejná soutěž v programu ÉTA. Termín pro podávání návrhů do soutěže je 21.června 2018. Hlavní změnou od 1. veřejné soutěže je snížení maximální podpory na projekt na 80% a v případě, že aplikačním garantem bude podnik, musí být uchazečem projektu (tedy být interním aplikačním garantem).
Zehnálek P.: Tři července v Panamě aneb kam šlápneš tam hvězdovka
Přednáška v rámci jarního přednáškového cyklu ČVSM
Ceny časopisu Živa získala řada zástupců naší fakulty
Časopis Živa uděluje ocenění, určená autorům nejlepších článků, od roku 1997. Ve vile Lanna, kde dekorování oceněných tradičně probíhá, bylo ve středu 9. 5. oceněno hned několik zástupců naší fakulty v různých kategoriích. Všem oceněným srdečně blahopřejeme!
Příspěvek na cestu studentky nebo studenta do zahraničí na zkušenou
Jedním z účelů nově založeného Nadačního fondu Přírodovědecké fakulty UK je podpora pedagogické činnosti. Nadační fond proto poprvé v historii své existence vyhlašuje výzvu pro podávání žádostí o tento příspěvek. Konečný termín pro podávání žádostí je 15.6.2018
Exkurze na písčiny dolního Polabí
Předposlední z jarních exkurzí pořádaných ČBS a PřF UK bude směřovat na Litoměřicko za vegetací písčin (svaz Corynephorion canescentis). Všichni zájemci z řad studentů, členů Společnosti i široké veřejnosti jsou srdečně zváni.
P. Kuneš: Paleoekologická perspektiva kolonizace oceánických ostrovů – lekce pro ochranu přírody
P. Pyšek: Makroekologie rostlinných invazí – co ukazují nové databáze?
Chcete-li se dozvědět, jak se studují rostlinné invaze v celosvětovém měřítku, neváhejte a navštivte poslední z přednášek jarního přednáškového cyklu ČBS a PřF UK. Všichni zájemci z řad studentů, členů ČBS i široké veřejnosti jsou srdečně zváni!
Exkurze do jižního okolí Žehuňského rybníka
Další z jarních exkurzí pořádaných ČBS a PřF UK bude směřovat na východ od Prahy, k Žehuni, konkrétně do Dománovického lesa.
Promítání filmu "Putinovy děti"
Ve čtvrtek 10.5.2018 proběhne v budově Albertov 6 (učebna Věž) druhé promítání dokumentárního filmu v rámci projektu Jeden svět na geografii. Můžete se těšit na film Putinovy "Děti 404" s odborným komentářem Michala Pitoňáka. Začínáme v 18:30. Vstup volný.