E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english Přihlášení



Marie Skłodowska-Curie Individual Fellowships 2017: výzva otevřena

Přečtěte si prosím novější verzi této aktuality.

Byla otevřena výzva k předkládání návrhů projektů na individuální pobyty výzkumníků spojené s mezinárodní mobilitou - Marie Skłodowska-Curie Individual Fellowships (MSCA-IF). Uzávěrka je 14. 9. 2017.

V rámci MSCA-IF grantu je financována výzkumná stáž (1-2 roky) spojená s mezinárodní (případně i mezisektorovou) mobilitou. Téma výzkumu není omezeno. Cílem je podpořit profesní růst výzkumníka (fellow). Hostitelská instituce může být z akademického i z neakademického sektoru.

MSCA-IF je zajímavou příležitostí pro (budoucí) postdoky, ale také pro vedoucí výzkumných skupin - školitele, kteří si chtějí přivést do skupiny výzkumníka ze zahraničí (v případě Standard European Fellowship není národnost výzkumníka nijak omezena, viz níž).

Výzkumník musí k datu uzávěrky být držitelem titulu PhD nebo minimálně 4 roky držitelem titulu opravňujícího k zahájení doktorského studia. V zemi, kde je projekt řešen (kde výzkumník absolvuje stáž), musí výzkumník splňovat pravidlo mobility: v posledních 3 letech před uzávěrkou výzvy nestrávil v této zemi víc než 12 měsíců (ve speciálních panelech je toto pravidlo volnější, viz níž).

Projektový návrh musí budoucí fellow připravovat v úzké spolupráci s potenciálním školitelem na hostitelské instituci. Návrhy projektů jsou podávány elektronicky prostřednictvím Účastnického portálu (Participant Portal). Formálně je předkladatelem projektu budoucí hostitelská instituce, na které má stáž probíhat – zpravidla prostřednictvím budoucího školitele (pouze v případě Global Fellowship je předkladatelem vysílající instituce, viz níž).

Pokud podáváte projektový návrh jako školitel (s Univerzitou Karlovou jako hostitelskou institucí), prosím uvádějte v projektovém návrhu jako Contact Person Tomáše Palatého (tomas.palaty@natur.cuni.cz).

Pokud plánujete podat projektový návrh jako školitel nebo jako fellow,  můžete kontaktovat co nejdříve Ludmilu Müllerovou (ludmila.mullerova@natur.cuni.cz) – budu vám moci posílat aktuální informace o pořádaných workshopech nebo zveřejněné pomocné dokumenty pro předkladatele.

Kontaktní osoby pro MSCA granty na Přírodovědecké fakultě:
Ludmila Müllerová a Tomáš Palatý.
Pokud máte jakékoli dotazy ohledně MSCA-IF grantů, prosím, neváhejte se na nás obrátit.

Výzva na Participant Portal – informace o výzvě, rozhraní pro podání projektového návrhu.
Guide for Applicants.

Seminář na Přírodovědecké fakultě

Seminář „Program H2020 – stáže pro postdoky“ se zaměří především na granty MSCA-IF (kritéria způsobilosti, struktura přihlášky a na co nezapomenout při jejím sepisování…).
Kdy: 10. 5. 2017 od 16:00
Kde: Knihovna chemie PřF, Hlavova 8, Praha 2

Informace a adresa pro registraci.

Workshop pro žadatele

Technologické centrum AV ČR pořádá interaktivní workshop pro žadatele o MSCA-IF granty, kteří již jsou domluveni se svou budoucí hostitelskou institucí (budoucím školitelem) a píší projekt, který chtějí podat v aktuální výzvě MSCA-IF.
Kdy: 23. 5. 2017 (9:30 - 15:15)
Kde: Technologické centrum AV ČR, Ve Struhách 27, Praha 6

Informace o akci a registrace.
Předběžný program.

Poznámka: Pokud plánujete podat projektový návrh jako fellow do aktuální výzvy, doporučujeme především účast na workshopu pořádaném Technologickým centrem 23. 5. 2017.

Další užitečné odkazy

Expressions of Interest

Některé instituce a školitelé aktivně hledají zahraniční výzkumníky pro konkrétní výzkumná témata, na která by s nimi připravili projektový návrh. Takové Expressions of Interest lze nalézt mimo jiné na následujících odkazech.

Typy MSCA-IF projektů

  • Standard European Fellowship (MSCA-IF-EF-ST)
    Stáž 1-2 roky na hostitelské instituci v zemi EU nebo asociované k programu Horizont 2020, výzkumník musí v této zemi splňovat pravidlo mobility.

  • Global Fellowship (MSCA-IF-GF)
    Stáž 1-2 roky na hostitelské instituci ve třetí zemi (ani země EU ani asociovaná k programu), kde výzkumník splňuje pravidlo mobility. Po této vysílací fázi následuje povinná návratová fáze 1 rok na instituci v zemi EU nebo asociované k programu. Na návratovou fázi se pravidlo mobility nevztahuje.

  • Speciální panely
    Stáž 1-2 roky v zemi EU nebo asociované k programu. Platí zde upravené pravidlo mobility: v zemi, kde je projekt řešen (kde výzkumník absolvuje stáž) výzkumník v posledních 5 letech před uzávěrkou výzvy nestrávil víc než 3 roky.

    • Career Restart panel (MSCA-IF-EF-CAR)
      Schéma určené výzkumníkům, kteří chtějí znovu nastartovat svou vědeckou kariéru po jejím přerušení, například po rodičovské dovolené. Výzkumník musí splňovat upravené pravidlo mobility a 12 měsíců bezprostředně před uzávěrkou nepůsobit aktivně ve výzkumu.

    • Reintegration panel (MSCA-IF-EF-RI)
      Podporuje návrat zkušených výzkumníků ze třetích zemí (ani země EU ani asociovaná k programu) do zemí EU nebo asociovaných k programu. Výzkumník musí splňovat upravené pravidlo mobility a současně mít národnost některé ze zemí EU nebo asociované k programu.

    • Society and Enterprise panel (MSCA-IF-EF-SE)
      Pro případy, kdy je hostitelská instituce, na které má stáž probíhat, z neakademického sektoru (nejedná se ani o univerzitu nebo vysokou školu ani o výzkumnou instituci typu akademie věd). Výzkumník musí splňovat upravené pravidlo mobility.

Během trvání projektu – stáže, může výzkumník také absolvovat secondment, krátkodobou stáž na jiné než hostitelské instituci (až 6 měsíců pro projekty celkově delší než 18 měsíců). Secondment musí být přínosný jak pro vědeckou část projektu, tak pro osobní rozvoj výzkumníka.

 

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 11. 4. 2017.
Úprava 26. 4. 2017 (doplněna informace o workshopu Technologického centra).
Úprava 23. 5. 2017 (přidán odkaz na dokument Evropského centra rektorátu UK).
Úprava 14. 6. 2017 (doplněn odkaz na novější verzi aktuality).

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Úterý 11.04.2017 15:05

Akce dokumentů