E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníWorkshop k H2020: Příprava projektů řešených konsorcii (16/5/2019)

Technologické centrum AV ČR pořádá workshop zaměřený na přípravu návrhů projektů typu Research and Innovation action (RIA) a Innovation action (IA) v programu 
Horizont 2020.

Kdy: 16. 5. 2019 (10:00-15:00)
Kde: Technologické centrum AV ČR, Ve Struhách 27, Praha

Informace o akci a odkaz pro registraciProgram.

Workshop je určen pro ty, kteří se s programem Horizont 2020 ještě nestihli hlouběji seznámit a chtějí se aktivně podílet na zpracování kvalitního návrhu projektu typu RIA nebo IA. V průběhu akce budou podrobně probírány jednotlivé části návrhu projektu v souvislosti se zadáním v pracovním programu a s dalšími zdroji informací.

Projekty typu RIA a IA jsou řešeny mezinárodním konsorcii s podstatným zapojením uživatelů potenciálních výsledků projektu (minimální podmínkou je účast 3 subjektů ze 3 různých zemí EU nebo zemí asociovaných k programu Horizont 2020, nejčastěji se konsorcia skládají z 8-20 subjektů v závislosti na povaze tématu). Výzkumným týmům, které nemají rozsáhlou zkušenost s účastí v projektech Rámcových programů EU, se sice doporučuje, aby se prostřednictvím mezinárodních kontaktů připojili jako partneři k projektovému návrhu připravovanému zkušeným koordinátorem – nicméně to neznamená, že by se neměli intenzivně podílet na formulování záměru projektu a tvorbě přihlášky.

Kontaktní osoby pro Horizont 2020 na Přírodovědecké fakultě:
Ludmila Součková (Müllerová) a Tomáš Palatý.

 

Aktualitu publikovala Ludmila Součková (Müllerová) 24. 4. 2019.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

 

 

Publikováno: Středa 24.04.2019 09:30

Akce dokumentů