E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníH2020 výzva: Future and Emerging Technologies – FET Open

V rámci programu Horizont 2020, části Future and Emerging Technologies (FET) je otevřená výzva (topic) k podávání návrhů projektů FET Open: Challenging Current Thinking. Výzva je otevřená do roku 2020 s průběžnými uzávěrkami: 16. 5. 2018, 24. 1. 2019, 18. 9. 2019 a 13. 5. 2020.

Pokud se plánujete zapojit do projektu podávaného do této výzvy, kontaktujte prosím Oddělení projektového řízení (Ludmila Součková (Müllerová) nebo Tomáš Palatý).

V přihlášce podávané prostřednictvím Participant Portal prosím přiřaďte k návrhu za naši instituci (a to i v případě, že se projektu účastníte v roli partnera):
Organisation: CHARLES UNIVERSITY, PIC: 999923434
Contact Person: Tomas Palaty, tomas.palaty@natur.cuni.cz
(Praktické informace k podávání přihlášek do programu Horizont 2020.)

  • FET Open: Challenging Current Thinking 
    stručné a přehledné informace o tom, co se od projektů očekává, pod „Topic Description“,
    dále informace o uzávěrkách, odkazy na pravidla účasti atd.
  • Pracovní program části FET – navíc k plnému znění všech témat obsahuje celkový kontext, kritéria způsobilosti, hodnotící kritéria, informace o finančních alokacích.
  • Informace o FET pro české zájemce – novinky, akce, národní kontakt etc.
    Zajímá Vás konkrétní část programu Horizont 2020? Zaregistrujte se k odběru novinek od českých Národních kontaktů – viz „Zasílání novinek“ v dolní části stránky. (Po vyplnění e-mailové adresy můžete nastavit, které oblasti Vás zajímají.)

V rámci tohoto schématu je podporován riskantní počáteční výzkum, jehož cílem je vytvořit radikálně novou technologii (jinak není zaměření projektů tematicky omezeno). Klade se důraz na novost (nejsou podporována vylepšení už existujících konceptů) a inovativní spolupráci mezi různými obory. Silně se doporučuje účast zástupců průmyslu, zejména malých a středních podniků zaměřených na vývoj nových technologií. Podporováno by mělo být i zapojení mladých výzkumníků (začínajících vedoucích vlastních výzkumných týmů).

Základní informace o FET Open – obsahuje video o charakteristikách (tzv. gatekeepers), které musí projekt splňovat, aby měl šanci získat financování.

Projekty mají být řešeny mezinárodními konsorcii: minimální podmínkou je účast 3 subjektů ze 3 různých zemí EU nebo zemí asociovaných k programu Horizont 2020. V případě projektů FET Open se konsorcia obvykle skládají z 6-9 subjektů. Délka projektů bývá 3-4 roky, předpokládaný rozpočet jednoho projektu je přibližně 3 miliony EUR. Úspěšnost návrhů byla v roce 2017 cca 7%.

Výzkumným týmům, které nemají rozsáhlou zkušenost s účastí v projektech Rámcových programů EU, se doporučuje, aby se prostřednictvím svých mezinárodních kontaktů připojili jako partneři k projektovému návrhu připravovanému zkušeným koordinátorem.

Kontaktní osoby pro Horizont 2020 na Přírodovědecké fakultě:
Tomáš Palatý a Ludmila Součková (Müllerová).
Pokud máte jakékoli otázky k programu Horizont 2020, neváhejte se na nás obrátit.

 

Aktualitu publikovala Ludmila Součková (Müllerová) 12. 3. 2018.
Úprava 3. 7. 2018 (odkaz na zasílání novinek).

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Pondělí 12.03.2018 10:15

Akce dokumentů