TA ČR Sigma, Dílčí cíl 4, mezinárodní bilaterální spolupráce: plánovaná soutěž

Technologická Agentura České republiky (TA ČR) informovala o připravované 8. veřejné soutěži Programu na podporu aplikovaného výzkumu a inovací Sigma – Dílčí cíl 4 – Bilaterální spolupráce (dříve program Delta 2). Vyhlášení soutěže je plánováno na 15. 5. 2024, uzávěrka na 17. 7. 2024.

Pokud se plánujete zapojit do projektu podávaného do této soutěže, kontaktujte prosím v dostatečném předstihu Oddělení projektového řízení (Romana Hogenová, romana.hogenova@natur.cuni.cz), aby bylo možné včas zajistit formální náležitosti přihlášky.

Program Sigma, Dílčí cíl 4 podporuje projekty mezinárodní spolupráce mezi tuzemskými a zahraničními podniky a výzkumnými organizacemi. Projektu se musí účastnit vždy minimálně 1 zahraniční partner ze země, v níž sídlí partnerská agentura (zahraniční poskytovatel), a minimálně 1 uchazeč z Česka, který je podnikem, ten musí projekt na české straně předkládat jako hlavní uchazeč – výzkumná organizace z Česka může být zapojena pouze v roli dalšího účastníka.

Podporovány pravděpodobně budou pouze bilaterální spolupráce, kdy je projekt podpořen TA ČR a současně právě jedním ze zapojených zahraničních poskytovatelů, a kdy téma projektu musí být v souladu s tematickými okruhy podporovanými daným zahraničním poskytovatelem. Česká část projektového týmu bude předkládat svou žádost TA ČR a současně bude muset zahraniční partner předložit komplementární návrh svému poskytovateli.

Délka projektů bude 12–36 měsíců. Maximální intenzita podpory pro českou část projektu bude 75 %, maximální výše podpory 20 milionů korun na projekt. Návrh se bude TA ČR předkládat v angličtině. Povinnou součástí návrhu projektu pravděpodobně budou průzkum trhu a Common proposal jako potvrzení závazku zahraničního partnera účastnit se řešení projektu.

TA ČR předpokládá, že výzva bude vyhlášena ve spolupráci s následujícími zahraničními poskytovateli
a v následujících tematických oblastech (jednání ale stále probíhají):

• Francie: French National Research Agency (ANR);
    Safety and reliability of present nuclear reactors, Research on materials and fuel cycle to support research reactors, Research in the field of the Generation IV reactors (GFRs and MSRs), Support for the development of Small modular reactors (SMRs)
  • Jižní Korea: Korea Institute of Energy Technology Evaluation and Planning (KETEP);
    Nuclear Research
  • Jižní Korea: Korea Institute for Advancement of Technology (KIAT);
    Green Car and automobile parts, Green machinery, Electronics/electrical engineering, Information and communication technologies (ICT) – including cybersecurity, AI, Robotics and cybernetics
  • Německo – Sasko: Saxon State Ministry for Economic Affairs, Labour and Transport (SMWA);
    Information and communication technologies (ICT); Smart Manufacture Technology; Sustainable and Green Technologies
  • Spojené státy americké: Department of Energy of the United States of America (DOE);
    Nuclear Research
  • Tchaj-wan: Ministry of Economic Affairs (MoEA);
    Smart Technology; Green Energy Technology; Smart Manufacturing Technology; Material & Biotechnology; Service Innovation, with the combination of the Internet, IoT, Big Data and AI
  • Tchaj-wan: National Science and Technology Council (NSTC);
    Green Energy, Artificial intelligence applications, Health Care and Biomedicine, Cyber Security, New Agriculture (incl. Smart Agriculture)

Aktualitu publikovala Ludmila Součková 26. 3. 2024.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Úterý 26.03.2024 15:30

Kategorie: