Prezentace ze semináře k problematice měst v H2020

Dne 18. 11. 2015 proběhl Informační den k problematice měst v programu Horizont 2020 (8. rámcový program EU). Akci pořádalo Technologické centrum AV ČR (TC AV). Všechny prezentace naleznete zde, program akce zde.

Prezentovaná témata:

• Představení programu Horizont 2020 (struktura, informační zdroje, příprava projektu)
    Jana Čejková (TC AV); prezentace zde.
  • Příležitosti pro města
    Smart Cities and Communities, Sustainabe Cities through nature-based solutions, Cultural heritage

Jana Čejková (TC AV); prezentace zde.
    Veronika Korittová (TC AV); prezentace zde.
  • Pravidla účasti v programu H2020 - finanční a administrativní problematika
    Milena Lojková (TC AV); prezentace zde.
  • Zkušenosti s účastí v projektu Horizont 2020
    Adam Pajgrt, Vojtěch Žabka, Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy;
    prezentace zde.

Konkrétní výzvy zmiňované v prezentacích (například Greening the Economy) můžete najít na Účastnickém portálu (Participant Portal) zde, konkrétní témata (například SC5-21-2016-2017 Cultural heritage as a driver for sustainable growth) zde (zadejte kód tématu do pole pro vyhledávání).

Záznamy z relevantních informačních akcí v Bruselu:

• Prezentace z Informačního na téma Horizon 2020 Smart Cities & Communities dne 6. 11. 2015 zde, záznam akce pořízený českou styčnou kanceláří CZELO zde.
  • Prezentace ze semináře Smart Cities Project Development Workshop pořádaného European Regions Research & Innovations Network (ERRIN) 28. 10. 2015  zde.
  • Záznam z Informačního dne 21. 9. 2015 (videa a prezentace) k výzvám Greening the Economy  a Blue Growth - Demonstrating an Ocean of Opportunities a k tématům s návazností na životní prostředí ve výzvách Smart and Sustainable Cities a Industry 2020 in the Circular Economy zde.
  • Prezentace z informačního dne 14. 9. 2015 k výzvám Horizontu 2020 z oblasti energetiky (včetně tématu Smart cities and communitieszde.

Více o programu Horizont 2020 na stránkách provozovaných Technologickým centrem AV ČR zde.

Kontaktní osoby pro Horizont 2020 na OPV PřF UK: Tomáš Palatý a Ludmila Müllerová.
Horizont 2020 na stránkách Přírodovědecké fakulty.

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 25. 11. 2015.

Publikováno: Středa 25.11.2015 09:40