Prezentace z informačního dne o částech Food a Environment programu H2020

Dne 8. 10. 2015 proběhl Národní informační den o částech Food (Společenská výzva Food Security, Sustainable Agriculture and Forestry, Marine, Maritime and Inland Water Research and the Bioeconomy, SC2) a Environment (Společenská výzva Climate Action, Environment, Resource Efficiency and Raw Materials, SC5) programu Horizont 2020 (8. rámcový program EU) pořádaný Českou zemědělskou univerzitou a Technologickým centrem AV ČR (TC AV). Všechny prezentace naleznete zde.

Prezentovaná témata:

• Představení výzev plánovaných na léta 2016-2017 (strategický kontext, témata, očekávané výsledky projektů)
    • SC2: Food Security, Sustainable Agriculture and Forestry, Marine, Maritime and Inland Water Research and the Bioeconomy, D. Amato, zástupce Evropské komise (prezentace zde)
    • SC5: Climate Action, Environment, Resource Efficiency and Raw Materials, T. Turecki, zástupce Evropské komise (prezentace zde)
  • Účast českých týmů v částech SC2 a SC5 programu Horizont 2020, J. Čejková, D. Frank, N. Koníčková, TC AV (prezentace zde)
  • Zkušenosti úspěšných řešitelů
    • J. Kynický, Mendelova univerzita v Brně (prezentace zde)
    • R. Kotrba, Česká zemědělská univerzita (prezentace zde)
    • M. Komárek, Česká zemědělská univerzita (prezentace zde)
    • D. Fernandez, ZAZ Ventures (prezentace zde)
  • Další informace k účasti v programu Horizont 2020
    • Finanční pravidla účasti v programu Horizont 2020, L. Honzátková, TC AV (prezentace zde)
    • Stručně o části Akce Marie Sklodowska-Curie (Marie Sklodowska-Curie Action, MSCA, podpora mobility výzkumníků) programu Horizont 2020, P. Perutková, TC AV (prezentace zde)
    • Projekt BioHorizon – síť Národních kontaktních bodů pro část SC2 programu Horizont 2020, N. Koníčková, TC AV (prezentace zde, stránky projektu zde)
    • Projekt NCPs CaRE – síť Národních kontaktních bodů pro část SC2 programu Horizont 2020, J. Čejková TC AV (prezentace zde, stránky projektu zde)
    • CZELO – česká styčná kancelář pro výzkum, vývoj a inovace v Bruselu, P. Pancová Šimková, CZELO (prezentace zde, stránky kanceláře zde)

Více informací o částech Food (SC2) a Environment (SC5) programu Horizont 2020 na stránkách provozovaných TC AV zde (SC2) a zde (SC5).

Všechny výzvy i relevantní dokumenty programu Horizont 2020 jsou publikovány na Účastnickém portálu (Participant Portal ).

Kontaktní osoby pro Horizont 2020 na OPV PřF UK jsou Tomáš Palatý a Ludmila Müllerová.
Horizont 2020 na stránkách Přírodovědecké fakulty.

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 13. 10. 2015.

Publikováno: Úterý 13.10.2015 08:20