NATO: Víceleté mezinárodní projekty výzkumu a vývoje

V rámci program Science for Peace and Security Severoatlantické aliance je možné získat financování Víceletých mezinárodních projektů výzkumu a vývoje (Multi-year research projects). Délka řešení projektů je typicky 2 až 3 roky. Návrh musí předkládat společně odborník ze země NATO a z Partnerské země (účast více než jedné Partnerské země je podporována stejně jako účast mladých vědců). Typicky jsou vyhlášeny 2-3 uzávěrky každý rok. Poslední uzávěrka pro rok 2016 je 1. 10. 2016.

Projekty se musí tematicky vztahovat ke klíčovým prioritám programu (Science for Peace and Security Key Priorities), pro Přírodovědeckou fakultu se zdají relevantní například tyto priority:

• d. i.: Methods and technology regarding the protection against, diagnosing effects, detection, decontamination, destruction, disposal and containment of Chemical, Biological, Radiological, and Nuclear (CBRN) Agents;
  • d. iii.: Medical countermeasures against CBRN agents;
  • e. ii.: Disaster forecast and prevention of natural catastrophes.

Další informace:

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 4. 7. 2016.

Publikováno: Pondělí 04.07.2016 13:55