Francouzsko-česko-slovenský webinář k MSCA Postdoctoral Fellowships (6/2/2024)

Národní kontakty pro Horizont Evropa, část Marie Skłodowska-Curie Actions, z Francie, Česka a Slovenska pořádají webinář k mobilitním nástrojům (nejen) v Horizontu Evropa s důrazem na Marie Skłodowska-Curie Postdoctoral Fellowships (MSCA-PF).

Kdy: 6. 2. 2024 (10:00 – 12:00)
Online.
PozvánkaRegistrace.

Cílem webináře je zvýšit povědomí o schématech Horizontu Evropa, které umožňují realizovat vědecko-výzkumné pobyty v zahraničí, jako jsou granty MSCA-PF, nebo související nástroje typu ERA Fellowships či ERA Talents z části Widening. Součástí webináře bude také představení Partnerství Huberta Curiena a dalších programů v gesci francouzských velvyslanectví. O svých zkušenostech také pohovoří řešitel projektu MSCA Individual Fellowship (předchůdce schématu MSCA-PF) a poskytne užitečné rady budoucím žadatelům.

V rámci grantu MSCA-PF je financována výzkumná stáž (1-2 roky) spojená s mezinárodní mobilitou (výzkumník musí grant řešit na instituci v jiné zemi, než kde dosud pracoval nebo studoval). Výzkumník (fellow) musí být držitelem titulu PhD a od jeho získání mít maximálně 8 let praxe ve výzkumu na plný úvazek. Téma výzkumu není omezeno. Projektový návrh musí budoucí fellow připravovat v úzké spolupráci s potenciálním školitelem na hostitelské instituci.
Fakultní aktualita k výzvě MSCA-PF 2024.

Aktualitu publikovala Ludmila Součková 26. 1. 2023.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Pátek 26.01.2024 13:45