Interreg Bavorsko-Česko: termíny pro podávání žádostí v roce 2024

V rámci programu přeshraniční spolupráce Interreg Bavorsko-Česko 2021-2027 byly vyhlášeny termíny pro podání projektové žádosti do hodnocení v roce 2024: 5. 3. 2024 a 27. 8. 2024

Pokud plánujete účast na projektovém návrhu, kontaktujte prosím v dostatečném předstihu, minimálně 1 měsíc před uzávěrkou Oddělení projektového řízení (Martina Holíková, martina.holikova@natur.cuni.cz), aby bylo možné včas zajistit formální náležitosti přihlášky.

Pokud uvažujete o tom, že byste projekt koordinovali, prosím, kontaktujte nás ihned.

Program podporuje realizaci přeshraničních projektů v česko-bavorském příhraničí – projekt musí mít pozitivní dopad na programové území. Na projektu se musí podílet minimálně 1 bavorský a 1 český partner. Míra financování je až 80 %, české veřejné vysoké školy mohou získat dalších 10 % z prostředků Ministerstva pro místní rozvoj (zdroj). Každý projekt musí být tematicky přiřazen k příslušné prioritě programu (respektive specifickému cíli).

Vzhledem k nutnosti dopadu projektu na programové území se pro Přírodovědeckou fakultu jeví jako relevantní například:

• Přizpůsobení přeshraničních ekosystémů změně klimatu
  • Opatření pro společné zvládání přírodních katastrof způsobených změnami klimatu
  • Přeshraniční ochrana přírody a krajiny
  • Přeshraniční ochrana a zhodnocení zelené infrastruktury
  • Přeshraniční ochrana druhů
  • Neformální vzdělávací nabídky v oblasti environmentálního vzdělávání
  • Zhodnocení atraktivit pro udržitelný cestovní ruch

Informace z 22. 1. 2024 (zdroj)Projekty předkládané do Priority 2: Přizpůsobení se změně klimatu a ochrana životního prostředí by měly, pokud možno, přispívat k naplnění následujících ukazatelů:

• O.05 Zelená infrastruktura vybudovaná nebo modernizovaná v souvislosti s přizpůsobováním se změnám klimatu
  • O.07 Zelená infrastruktura podpořená pro jiné účely než přizpůsobování se změnám klimatu
  • O.08 Rozloha lokalit náležejících do sítě Natura 2000, na něž se vztahují ochranná a rekultivační opatření

Aktualitu publikovala Martina Holíková 25. 9. 2023.
Úprava 29. 1. 2024 (doplněno upřesnění z 22. 1. 2024 a doporučené ukazatele).

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Pondělí 25.09.2023 11:05

Kategorie: