Inter-Excellence: výzva podprogramu Inter-Action na projekty česko-čínské spolupráce

Byla vyhlášena veřejná soutěž ve výzkumu, vývoji a inovacích podprogramu Inter-Action (LTACH17) pro podávání projektů mezinárodní spolupráce ve výzkumu a vývoji se zaměřením na česko-čínskou spolupráci (výzva je součástí programu Inter-Excellence). Uzávěrka je 16. 9. 2016 – bude stanovena dřívější interní uzávěrka pro Přírodovědeckou fakultu.

K výzvě budou sestaveny závazné interní pokyny pro uchazeče z Přírodovědecké fakulty (sledujte prosím fakultní aktuality pro zaměstnance). S případnými dotazy ohledně této soutěže prosím vyčkejte po vyhlášení interních pokynů.

Projekt musí být řešen ve spolupráci s čínským partnerem a zabývat se základním nebo aplikovaným výzkumem. Doba řešení projektů se stanovuje na 2-3 roky, míra financování je pro výzkumné organizace 100 %. Projekt musí být realizován v jedné z oblastí spolupráce daných zadávací dokumentací (str. 7) nebo v kombinaci několika těchto oblastí:

• materiálový výzkum (včetně biologických materiálů, nano-materiálů, atd.);
  • energetika (včetně vývoje nové energie, čistého využití uhlí, obnovitelných zdrojů energie, apod.);
  • environmentální věda a technologie (včetně ochrany životního prostředí, vodárenství, apod.);
  • strojírenství (včetně železniční dopravy, letecké výroby, apod.);
  • potravinářství (včetně technologie zpracování potravin, bezpečnost potravin, apod.);
  • astronomie (včetně astrometrie, apod.);
  • biologie (včetně molekulární biologie, biotechnologie, apod.);
  • medicína (včetně zdravotnické techniky, moderní medicíny, tradiční čínské medicíny
  • a farmacie, apod.)
  • ostatní (včetně ICT, nukleární vědy a příslušných technologií, dálkového průzkumuchovu zvířat včetně ryb, veterinární medicíny, agronomie a zemědělských technologií, ochrany zemědělské půdy, apod.).

Další informace:

Kontaktní osoba pro tuto soutěž na Přírodovědecké fakultě: Romana Hogenová.

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 9. 8. 2016.

Publikováno: Úterý 09.08.2016 09:45