Horizont Evropa: rozvoj evropského systému výzkumu – nadcházející výzvy

Tato informace už není aktuální. Přečtěte si, prosím, NOVOU AKTUALITU K TĚMTO VÝZVÁM.

V rámci programu Horizont Evropa, části Reforming and enhancing the European Research and Innovation system (ERA) se připravuje vyhlášení témat, která mají být financována v letech 2023–2024.

Horizont Evropa je aktuální evropský rámcový program na podporu výzkumu a inovací. V rámci ERA jsou financovány především projekty řešené mezinárodními konsorcii zaměřené na konkrétní téma zadané programem. Ve výzvě ERA 2023 budou patrně financovány pouze projekty typu Coordination and support actions (CSA), které mají například vytvořit síť zainteresovaných stran nebo zmapovat stav poznání v určité oblasti. Obvyklá velikost konsorcií bývá cca 10 až 25 subjektů (podle zaměření tématu).
Viz též Program Horizont Evropa – o konsorciálních projektech na fakultních stránkách.

Oficiální zveřejnění výzev na roky 2023–2024 se očekává před koncem roku 2022. Předběžné texty témat, která mají být financovaná lze už teď nalézt v předběžné verzi pracovního programu (zdroj):

• Draft Work Programme 2023–2024: Widening participation and strengthening the European Research Area; výzvy ERA v sekci Destination Reforming and enhancing the EU research and innovation system
    Jak dokument číst: (1) Prohlédněte si názvy témat v obsahu na začátku dokumentu. (2) Pokud vás některé téma podle názvu zaujme, přečtěte si jeho popis (od stránky uvedené v obsahu) – zejména část Scope. (3) Pokud byste se do projektu na toto téma chtěli zapojit, ale nevíte, jak si vyhledat vhodného koordinátora či partnery, kontaktujte Oddělení projektového řízení (Klára Sobotíková).

Příklady témat, která se zdají být relevantní pro Přírodovědeckou fakultu:

• HORIZON-WIDERA-2023-ERA-01-07:
    Support to reforms of research assessment in the European Research Area
  • HORIZON-WIDERA-2023-ERA-01-08:
    Laying the groundwork towards Europe-wide citizen science campaigns
  • HORIZON-WIDERA-2023-ERA-01-10:
    Support to the implementation of an EU Manifesto for STE(A)M education and research and innovation career paths to tackle gender inequalities in the ERA
  • HORIZON-WIDERA-2023-ERA-01-11:
    Research ethics for environmental and climate technologies
  • HORIZON-WIDERA-2023-ERA-01-12:
    The future of research ethics review in the changing research environments

Kontaktní osoby pro Horizont Evropa na Přírodovědecké fakultě:
Klára Sobotíková a Tomáš Palatý.

Aktualitu publikovala Ludmila Součková 20. 10. 2022.
Úprava 1.12.2022 (odebrána pozvánka na informační den 30. 11. 2022; odkaz na draft zveřejněný Evropskou komisí).

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Čtvrtek 20.10.2022 15:40