E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníHorizont Evropa, CL4: průmysl, materiály, sledování Země – infodny (11 a 12/10/2023)

Evropská komise pořádá online informační dny k výzvám pro mezinárodní výzkumné a inovační projekty v programu Horizont Evropa, části Cluster 4: Digital, Industry and Space (CL4). Následně také proběhne partnerská burza zaměřená na některé Destinace této části programu.

Informační dny: 11. – 12. 10. 2023. Online.
Stránka akce a registrace.

Partnerská burza: 27. 10. 2023. Mohuč, Německo, a online.
Fakultní aktualita o této akci.

Informační dny představí cca 40 témat pro mezinárodní projekty s uzávěrkou v roce 2024, která mají být v části CL4 financována; program bude pravděpodobně rozdělen na sekce věnované jednotlivým tematickým okruhům (Destinacím). Partnerská burza pak umožní navázání kontaktu s potenciálními projektovými partnery.

Horizont Evropa je aktuální evropský rámcový program na podporu výzkumu a inovací. V rámci CL4 jsou financovány především projekty řešené mezinárodními výzkumnými konsorcii zaměřené na konkrétní výzkumné či inovační téma zadané programem. Obvyklá velikost konsorcií bývá cca 8 až 25 subjektů (podle zaměření tématu), mezi kterými jsou jak výzkumné instituce, tak potenciální uživatelé výsledků výzkumu.

V CL4 jsou témata potenciálně relevantní pro chemiky (CO2 conversion, advanced materials, biodegradable polymers), geografy (Earth observation – Copernicus), geology (raw materials), případně i biology (biomaterials, biodegradation of polymers).
Fakultní informace k aktuálním grantovým příležitostem v CL4.

Pokud se plánujete zapojit do projektu podávaného do některé z výzev programu Horizont Evropa, kontaktujte prosím v dostatečném předstihu Oddělení projektového řízení
(Martina Holíková, holikovmart@natur.cuni.cz).
Viz též Praktické informace k Horizontu Evropa na fakultních stránkách.

 

Aktualitu publikovala Ludmila Součková 30. 8. 2023.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

 

 

Publikováno: Středa 30.08.2023 17:30

Akce dokumentů