Horizont Evropa, CL3: bezpečnostní výzkum – pre-infoden (22/3/2024)

Síť národních kontaktů SEREN5 (Security Research NCP Network) pořádá evropský pre-infoden ke grantovým příležitostem v programu Horizont Evropa, části Cluster 3: Civil security for society (CL3). Akce je nazvaná "Paving the way to participation to Cluster 3 Horizon Europe projects" a předchází hlavnímu infodni Evropské komise k CL3, který se uskuteční v červnu 2024.

Kdy: 22. 3. 2024 (9:15 - 13:00)
Kde: online.
Pozvánka a Program.
Informace o akci na stránkách TC Praha

Pre-infoden představí témata výzev v CL3, které budou otevřeny 27.6.2024 s uzávěrkou v listopadu 2024, a poskytne informace o tom, co témata zahrnují a jak budovat konsorcium v rámci CL3. Součástí budou 2 panelové diskuse zaměřené na uplatnění podniků ve výzkumných a inovačních projektech a přenos zkušeností úspěšných řešitelů projektů.

Horizont Evropa je aktuální evropský rámcový program na podporu výzkumu a inovací. V rámci CL3 jsou financovány především projekty řešené mezinárodními výzkumnými konsorcii zaměřené na konkrétní výzkumné či inovační téma zadané programem. Obvyklá velikost konsorcií bývá cca 8 až 25 subjektů (podle zaměření tématu), mezi kterými jsou jak výzkumné instituce, tak potenciální uživatelé výsledků výzkumu.

CL3 jsou témata potenciálně relevantní pro chemiky, biology, geology i geografy, pokud jejich výzkum může být využitelný v oblasti bezpečnosti nebo odolnosti vůči katastrofám (např.: CBRN-E detection, biological toxins detection, urban planning, forecasting and management of weather / climatic and geological disasters, Earth Observation).

Fakultní informace k aktuálním grantovým příležitostem v CL3.

Aktualitu publikovala Martina Holíková 12. 3. 2024.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Úterý 12.03.2024 17:10