GA ČR: „Podpora ERC žadatelů“ - stáže v týmech řešitelů ERC projektů

Grantová agentura České republiky (GA ČR) vyhlásila výzvu k podávání návrhů projektů základního výzkumu „Podpora ERC žadatelů“. Výzva je otevřená průběžně, podpora bude poskytována od vyhlášení výzvy do roku 2022. (Výzva je jedním z grantových schémat Visiting Research Fellowships, jejichž vznik iniciovala European Research Council - ERC).

Cílem výzvy je zvýšit úspěšnost předkladatelů ERC projektů z ČR a to tak, že granty „Podpora ERC žadatelů“ budoucím předkladatelům ERC projektů umožní strávit zahraniční výzkumnou stáž v týmu úspěšného řešitele ERC projektu. Délka stáže je 3 až 6 kalendářních měsíců. Součástí návrhu projektu „Podpora ERC žadatelů“ je písemný souhlas zahraničního pracoviště a písemný souhlas řešitele ERC grantu (Principal Investigator).

Navrhovatelem grantu „Podpora ERC žadatelů“ může být pouze:

řešitel
alespoň jednou hodnoceného běžícího Juniorského projektu GA ČR nebo řešitel ukončeného Juniorského projektu GA ČR, který byl v posledním hodnocení provedeném před podáním žádosti o projekt „Podpora ERC žadatelů“ bylo hodnocen jako splněno nebo vynikající.

V případě zájmu o podání návrhu projektu „Podpora ERC žadatelů“ se prosím obraťte na Romanu Hogenovou.

Výzva na stránkách GA ČR.

Jednou z podmínek úspěšného řešení projektu „Podpora ERC žadatelů“ je povinnost řešitele vypracovat a podat návrh ERC projektu (Starting, Consolidator, výjimečně Advanced Grant) s hostitelskou institucí v ČR, a to v nejbližší výzvě (pro kterou je řešitel způsobilý) vyhlášené po ukončení řešení projektu „Podpora ERC žadatelů“ nebo ve výzvě bezprostředně následující, nejpozději však do 700 dní po ukončení řešení tohoto projektu. Do této lhůty se nezapočítává období strávené na mateřské/rodičovské dovolené.

ERC granty podporují špičkový badatelský výzkum směřující za hranice poznání v daném oboru (frontier research). Podporováni jsou vynikající individuální řešitelé (Principal Investigators) a jejich výzkumné týmy. Předpokládá se, že žadatelé o grant přijdou se zcela novou revoluční myšlenkou, jinak nejsou projekty nijak tematicky omezeny. Granty jsou udělovány až na 5 let.
O ERC grantech (sekce ALL ABOUT ERC FUNDING).
O ERC grantech v češtině.

Kontaktní osoba pro projekty „Podpora ERC žadatelů“ na Přírodovědecké fakultě:
Romana Hogenová.

Kontaktní osoby pro ERC projekty na Přírodovědecké fakultě:
Tomáš Palatý a Ludmila Müllerová.

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 23. 3. 2017.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Čtvrtek 23.03.2017 14:10