Byznys a výzkum: jde to dohromady?

Úterý 24.03.2015
18:00 - 20:00

Místo konání:JIC (budova INMEC)
Purkyňova 649/127, 61200 Brno

Organizátor:

Spolupracují vědci s podnikateli, anebo se raději vyhýbají obloukem?

Když se řekne vědec, většina z nás si představí Sheldona Coopera z Big Bang Theory. Geniálního teoretika, se kterým je těžké vyjít a pro kterého je byznys stejná záhada jako cestování v čase. Jenže skutečnost je úplně jiná.Výzkumníci se nezabývají jen těžkou teorii. Spousta z nich řeší zajímavé problémy z praxe. A někteří dokonceúspěšně podnikají.

Přijďte na bezplatný seminář a přesvědčte se, světy akademiků a podnikatelů nejsou tak vzdálené, jak by se na první pohled mohlo zdát.

O čem budeme na semináři mluvit?

Věděli jste, že mezinárodní společnost YSoft, rozjela program pro vysokoškoláky? YSoft studenty podpoří při psaní bakalářské nebo diplomové práce. Výsledky studentského výzkumu navíc otestuje v praxi.

Andriy Stetsko     Dávid Kaya        Petr Bartoň

INVEA-TECH je úspěšná technologická firma a také spin-off, který vznikl přímo na univerzitě. S čím se museli výzkumníci při zakládání společnosti potýkat?

Jiří Tobola

Kde získat finance na spolupráci s výzkumníky? Třeba pomocí inovačního voucheru. JIC letos rozdá 4 miliony mezi 40 jihomoravských firem.

Martina Červenková

Nad čím bádají vědci na univerzitách? Kde všude můžete výsledky jejich výzkumu vidět? Zeptejte se odborníků z Masarykovy univerzity a jejího Centra pro transfer technologií.

Jan Alán

Leonard Walletzký

Pro koho je seminář určený?

• Pro podnikatele, kteří potřebují pomoct s vývojem produktu nebo služby, ale neví, jak na to.
  • Pro vědce, kteří nechtějí bádat jen „do šuplíku“, ale uplatnit své znalosti v praxi.
  • Pro studenty, pro které není bakalářka jen noční můra, ale i příležitost prosadit se.

Kapacita semináře je omezená. Z organizačních důvodů se prosím registrujte.

Vstup na akci je bezplatný.

vložila: Darina Koubínová

Publikováno: Úterý 17.03.2015 15:40