E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Kniha Rostliny naší přírody se stala knihou roku nakladatelství Academia

V pondělí byl v budově Akademie věd České republiky vyhlášen už 11. ročník Cen Nakladatelství Academia. Ceny jsou určeny pro knihy vydané na jednotlivých pracovištích AV ČR. Knihou roku se staly Rostliny naší přírody ilustrátorky Anny Skoumalové a autora Lubomíra Hroudy z katedry botaniky PřF UK. Gratulujeme!

Publikováno 17.4.2019

Děkanský sportovní den

Datum konání 18.4.2019

Zveme všechny nadšené sportovce na Děkanský sportovní den, který se koná ve čtvrtek 18. dubna 2019. Míčové hry, fitness aktivity, plavecké sporty a mnohé další. V případě některých disciplín je registrace nutná.

Publikováno 8.4.2019

Vychází 4. číslo 28. ročníku Geografických rozhledů s tématem Jižní Asie

Jižní Asie je oblastí, jejíž vývoj byl, je a bude velmi dynamický. Ale o jakém regionu je vlastně řeč? Jak jižní Asii vymezit? To jsou otázky, na které nenalezneme odpověď, s níž by všichni geografové jednohlasně souhlasili. Proto se k jejich řešení toto číslo Rozhledů snaží přispět.

Publikováno 3.4.2019

Univerzita Karlova ocenila naše odborníky

Univerzita Karlova si připomíná výročí 671 let od svého založení. Při příležitosti oslav tohoto výročí předal rektor UK, profesor Tomáš Zima, Cenu Miloslava Petruska za prezentaci Univerzity Karlovy a Cenu Bedřicha Hrozného za tvůrčí počin. Laureáty druhého z ocenění se stali mj. buněční biologové Jan Brábek a Daniel Rösel. Prémie Donatio Univesitatis Carolinae byla mj. udělena geografovi Bohumíru Janskému a ekologovi Davidovi Storchovi. Gratulujeme!

Publikováno 5.4.2019

Kniha "O parazitech a lidech" získala cenu Magnesia Litera

Nejprestižnější české ocenění v oblasti literatury Magnesia Litera získala večer 7. 4. v kategorii "Litera za naučnou literaturu" publikace autorského kolektivu z katedry parazitologie vedeného Janem Votýpkou "O parazitech a lidech". Gratulujeme!

Publikováno 8.4.2019

Absolventi naší fakulty získali řadu Cen rektora

Rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima ocenil nejlepší absolventy každoročně udělovanou prestižní Cenou rektora. Mezi laureáty jsou i studenti naší fakulty. Cenu prof. RNDr. Jaroslava Heyrovského obdržela Bc. Adéla Kadlecová. Bolzanovu cenu získal RNDr. Vojtěch Kubelka, Ph.D. za disertační práci zabývající se ptáky bahňáky, Ph.D. Vojtěchu Kubelkovi byla zároveň udělena Mimořádná cena rektora, za výsledky v oblasti vědy. Cenu prof. PhDr. Václava Příhody získala Mgr. Kateřina Přibylová.

Publikováno 9.4.2019

28. ročník Nočního orientačního závodu smíšených dvojic

Datum konání 17.4.2019

Nevíte co s načatým večerem? Pak přijďte bloudit potmě podle mapy. Již 28. ročník Nočního orientačního závodu smíšených dvojic se koná ve středu 17. dubna 2019. Přihlášky do 16.4. 2019 do 24:00.

Publikováno 8.4.2019

Akce dokumentů