E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Hokejová bitva aneb sportovní souboj univerzit na ledě i mimo něj

Datum konání 27.10.2016

Čtyři největší pražské univerzity budou mít opět možnost poměřit své síly na ledové ploše i mimo ní. Hlasivky studentů a studentek se opět rozezní ve čtvrtek 27.10.2016 hokejovým chrámem Tipsport arény v pražských Holešovicích a to již pošesté. Atraktivní hokej, souboje univerzitních kotlů, divácké soutěže, to vše a mnohem víc na Vás čeká na letošní Hokejové bitvě. Univerzita Karlova opět představí výběr nejlepších a nejzkušenějších hráčů, kteří budou bojovat o neuvěřitelný pátý titul mistra Hokejové bitvy.

Publikováno 21.10.2016

Rektor Tomáš Zima vysadil na albertovských stráních vinnou révu a růže. Akce byla součástí "karlovských" oslav

Albertovské stráně se 17.10. dopoledne staly dějištěm další události z cyklu "karlovských" oslav naší univerzity. Za asistence její excelence velvyslankyně Lucemburského velkovévodství Michèle Pranchère-Tomassini, radního Prahy 2 Jana Wolfa a zastupujícího děkana PřF UK doc. Petra Folka, vysadil rektor UK prof. Tomáš Zima několik sazenic odrůdy Pinot Noir a růže "Císař Karel IV." Akce byla připomínkou zásluh Karla IV. o rozvoj vinařství v českých zemích.

Publikováno 17.10.2016

Doc. Jiří Reif získal Cenu Marcina Antzaka pro nejpodnětnější ornitologickou studii publikovanou v roce 2015

Cena Marcina Antzaka je určená autorovi nejpodnětnějšího článku v oblasti ornitologie, jejíž autor pochází z Polska, České republiky či Slovenska, případně odjinud, ale jeho výzkum se v těchto zemích odehrával, a je mladší 37 let. Doc. Jiří Reif z Ústavu pro životní prostředí PřF UK se stal v pořadí druhým nositelem tohoto ocenění. Spoluautory oceněné studie byli i vědci z našich kateder ekologie a zoologie. Za celou fakultu srdečně gratulujeme!

Publikováno 10.10.2016

Divadelní spolek Hamba slaví 10 let. Zahraje pohádku O drakovi z Hromové hory

Datum konání 16.11.2016

Divadelní spolek Hamba působí na fakultní půdě již 10 let (a samotní herci tomu nechtějí věřit). U příležitosti tohoto význameného jubilea soubor zahraje 16. listopadu od 19.30 v posluchárně Ch1 svou nejnovější hru, pohádku O drakovi z Hromové hory. Představením však oslavy končit nebudou, večer se můžete těšit i na Umisťovací výstavu vysloužilých rekvizit a kostýmů, spojenou s dražbou, občerstvením a tombolou. Zavzpomínejte se souborem na předchozí hry a třeba si vedle kulturního zážitku domů odneste malý či větší suvenýr.

Publikováno 24.10.2016

Informační den UK proběhne v albertovském areálu. Poslouží mu i prostory naší fakulty.

Datum konání 12.11.2016

Jako již tradičně, i letos se návštěvníkům prostřednictvím zajímavých prezentací představí všech 17 univerzitních fakult. Pro budoucí studenty budou připraveny nejen kompletní informace o studijní nabídce a podrobnosti týkající se přijímacího řízení pro akademický rok 2017/2018, ale i bohatý doprovodný program.

Publikováno 19.10.2016

Akce dokumentů