E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Via Carolina - veletrh příležitostí ke spolupráci

Datum konání 23.5.2017 - 24.5.2017

Via Carolina je cestou ke spolupráci v oblasti inovací, smluvního výzkumu, transferu technologií a celoživotního vzdělávání. Univerzita Karlova interaktivní formou nabízí příležitosti využít výsledky výzkumu, expertní i přístrojové kapacity externím partnerům. V úterý 23. 5. od 10 do 17 hod. se v prostorách Karolina (Ovocný trh 560/5, Praha 1) můžete těšit na akci s bohatým programem.

Publikováno 9.5.2017

Nové elektronické hodnocení výuky

Konec papírovým anketám? Uvidíme! Spouštíme novou aplikaci na hodnocení předmětů studenty (anketa). Vyzkoušejte ji i Vy na hodnoceni.natur.cuni.cz. Budeme rádi za Vaši zpětnou vazbu. Hodnocení probíhá od 18. 5. do 30. 6.

Publikováno 18.5.2017

Seminář k programu H2020: klima, životní prostředí, zemědělství, suroviny

Datum konání 24.5.2017

Na semináři se dozvíte předběžné informace o konkrétních tématech, která by měla být v rámci programu Horizont 2020 financována v období 2018-2020 v oblastech (i) klima, životní prostředí, suroviny (Societal Challenge 5) a (ii) zemědělství, lesnictví, mořský a sladkovodní výzkum, bioekonomika (Societal Challenge 2). Semináře proběhne v Mineralogické posluchárně 24.5. od 10 do 12 hod. Akce je otevřená i pro zájemce mimo Přírodovědeckou fakultu.

Publikováno 11.5.2017

Konference: Czechia - již rok oficiální

Datum konání 1.6.2017

Veřejná konference "Czechia - již rok oficiální" proběhne 1.6. mezi 15 - 17 hodinou ve Velké geologické posluchárně. Pořádá ji Geografická sekce Přírodovědecké fakulty UK a jejím cílem je seznámit účastníky s dosaženým pokrokem při požívání anglického jména Czechia v těch situacích, kdy ostatní státy běžně používají svá krátká zeměpisná jména. Vystoupí zástupci řady akademických i neakademických profesí. Moderuje Jakub Železný.

Publikováno 10.5.2017

Zapojte se s námi do výzkumu parazitů volně žijících zvířat

Stále se rozrůstající městské prostředí poskytuje mnoha živočichům nová místa k životu. Avšak soužití s lidmi přináší volně žijícím zvířatům i časté kolize s auty a skleněnými plochami, jejichž výsledkem jsou pak mrtvolky ježků, veverek a různých ptáků. Cílem monitoringu, který z části probíhá i na katedře parazitologie PřF UK, je využít tyto „nedobrovolné sebevrahy“ k monitoringu patogenů v městských a příměstských oblastech.

Publikováno 10.5.2017

Veletrh vědy 2017

Datum konání 8.6.2017 - 10.6.2017

Akademie věd ČR pořádá letos již potřetí populárně naučnou akci, Veletrh vědy. Čekají na vás novinky ze světa vědy a interaktivní expozice špičkových vědeckých pracovišť, science center, univerzit a dalších institucí, které se zabývají vědou ve všech jejích podobách. Letos jsou pro návštěvníky připraveny novinky v podobě zón vyhrazených pro učitele nebo pro kariéru studentů a absolventů. Přírodovědecká fakulta a Přírodovědci.cz zde nebudou chybět.

Publikováno 17.5.2017

Potřebuje Česko vysokorychlostní železnici? Dopravní odborníci se sešli na geografické sekci PřF UK

Centrum dopravního výzkumu CEdoG při katedře sociální geografie a regionálního rozvoje P5F UK uspořádalo 12. května 2017 setkání geografů k aktuální problematice výstavby vysokorychlostních tratí v Česku. Setkání se zúčastnili zástupci z geografických pracovišť v Praze, Brně, Plzni, Českých Budějovicích a Ústí nad Labem a z pražské Fakulty dopravní ČVUT.

Publikováno 23.5.2017

SCIENCE SLAM na Přírodovědecké fakultě UK

Datum konání 6.6.2017

Druhé kolo univerzitního Science Slamu, věnované vědám o živé a neživé přírodě, proběhne v učebně Ch1 v budově chemických ústavů Hlavova 8. Přijďte podpořit své kolegy či žáky a dozvědět se více o jejich výzkumech. O jejich postupu do mezinárodního kola rozhodujete právě vy!

Publikováno 19.5.2017

Kvalita půdy neustále klesá. Alarmující stav je předmětem odborného semináře, zaměřeného na formulování poznatků využitelných politiky

Na Biologickém centru Akademie věd ČR v Českých Budějovicích se buduje unikátní vědecké zázemí pro výzkum vztahů mezi půdou a vodou - Výzkumná infrastruktura SoWa (z anglického Soil&Water – půda a voda) dalšími členy konsorcia jsou kromě BC AV ČR, Univerzita Karlova, Jihočeská univerzita, Česká geologická služba a nově též Ústav pro hydrodynamiku AV ČR. V pátek 19. května pořádá tato iniciativa odborný seminář, jehož cílem je formulovat vědecké poznatky jako podklad pro politická rozhodnutí.

Publikováno 16.5.2017

Akce dokumentů