E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Čtrnáct profesorských dekretů pro Univerzitu Karlovu, jeden z nich pro katedru zoologie

Velká aula Karolina se ve čtvrtek 20.6. stala svědkem slavnostního jmenování vysokoškolských profesorů. Nejvyšší vědecko-pedagogické ocenění převzalo celkem 63 profesorů a profesorek, 14 z nich navrhla Vědecká rada Univerzity Karlovy. Nově jmenovaným profesorem za naši fakultu se stal prof. RNDr. Daniel Frynta, Ph.D. z katedry zoologie. Gratulujeme!

Publikováno 21.6.2019

Stipendia Nadace Experientia udělena studentům chemie

Mladá vědkyně Eva Bednářová a její kolega Rafael Navrátil, oba z Přírodovědecké fakulty UK, se stávají letošními stipendisty Nadace Experientia. Rozšíří tak řadu celkem již 13 excelentních mladých vědců a vědkyň do 35 let z oboru organické, bioorganické a medicinální chemie, kteří díky nadační podpoře dostali šanci vycestovat na roční stáž na špičkové zahraniční vědecké pracoviště.

Publikováno 20.6.2019

Žebříček QS World University Rankings: Univerzita Karlova mezi třemi sty nejlepšími školami

Univerzita Karlova vylepšila své umístění mezi nejlepšími světovými univerzitami v žebříčku QS World University Rankings. Letos se nachází na 291. místě, v meziročním srovnání si tak polepšila o téměř tři desítky míst, a to zejména díky zlepšené reputaci jak mezi učiteli a vědci z jiných vysokých škol, tak i mezi zaměstnavateli absolventů.

Publikováno 20.6.2019

Elektronické hodnocení výuky

Již druhým rokem probíhá hodnocení výuky (anketa) pouze elektronickou formou v aplikaci hodnoceni.natur.cuni.cz – tentokrát v období 13. 5. 2019 – 30. 9. 2019. Vaše zpětná vazba je důležitá!

Publikováno 20.6.2019

Naším cílem má být zvýšení životní úrovně

Zahraniční investice do Česka přinesly chybějící kapitál a do velkých podniků i nové technologie, na druhou stranu zatlačily menší české firmy do nevýhodných pozic, do jakési nízkonákladové ekonomiky. Tak to podle geografa prof. Petra Pavlínka z katedry sociální geografie a regionálního rozvoje funguje i v automobilovém průmyslu. Důsledkem je odliv vytvořené hodnoty, což může zpomalovat další rozvoj celé ekonomiky. Více se dočtete v rozhovoru pro časopis Ekonom.

Publikováno 17.6.2019

Sdílená profesura ÚOCHB a PřF UK

Dva významné akademické subjekty na poli přírodních věd v České republice – Přírodovědecká fakulta UK a Ústav organické chemie a biochemie AV ČR se dohodly na vytvoření společné profesorské pozice v oboru vývoje a testování nových léčiv. ÚOCHB bude novou pozici finančně podporovat v řádu milionů korun, což umožní přilákat do Česka špičkového zahraničního vědce a dovolí mu založit si zde vlastní skupinu, která se bude soustředit na vyhledávání a výzkum nových antiparazitik.

Publikováno 6.6.2019

Konference Universeum proběhne i na naší fakultě

Sdružení Universeum vzniklo v roce 2000 a jeho cílem je sdružení univerzitních muzeí a sbírek a jejich vzájemná meziuniverzitní kooperace. Podstatná část letošní oborové konference se odehraje na naší fakultě v pátek 21. 6.

Publikováno 20.6.2019

Orientační týden pro studenty prvních ročníků

Orientační týden 2019 proběhne od 16. do 20. září v Praze. Během tohoto týdne získají čerství studenti mnoho praktických informací ke studiu na UK. Zjistí, jak účinně využívat univerzitní knihovny a informační zdroje, mluvit se bude o financích i možnostech studia v zahraničí, přednášející provedou všemi nástrahami univerzitního informačního systému SIS a stranou zájmu nezůstane ani studentská zájmová činnost a studentské spolky.

Publikováno 12.6.2019

Akce dokumentů