E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníElektronické výplatní pásky

Zpřístupnění elektronických výplatních pásek v systému WHOIS

Přístup do aplikace WhoIs

Aplikace WhoIs je součástí webových aplikací UK: https://is.cuni.cz/webapps/whois.

Do webových aplikací UK mají přístup všechny osoby, kterým je přiděleno číslo UK a mají nastavené heslo v Centrální autentizační službě UK (dále jen „CAS“). Do webových aplikací se zaměstnanec přihlásí přihlašovacím jménem, kterým je číslo osoby nebo alternativní login nastavený v CAS, a heslem z CAS.

Pro získání EVP tedy potřebuje mít zaměstnanec nastaveno tzv. ověřené heslo v CAS.

Nastavení hesla k elektronickým výplatním páskám

Zaměstnanec po přihlášení do systému zvolí možnost, zda chce své EVP mít zabezpečené heslem či nikoli.

V případě, že zvolí variantu zaheslovaných EVP, bude nutné zadat číslo mobilního telefonu. Zaměstnanec v aplikaci vyplní číslo mobilního telefonu, na které mu následně bude zaslán kontrolní kód pro nastavení hesla. Ten pak zadá do systému. V případě výběru možnosti nezaheslovaných EVP není již třeba nic dalšího nastavovat.

Zobrazení elektronických výplatních pásek

Pokud jsou výše uvedené podmínky splněny, zaměstnanec po přihlášení do aplikace WhoIs svým heslem z CAS vybere volbu „Moje osobní a kontaktní údaje“, a pak zvolí záložku „Výplatní pásky“. Na této záložce uvidí seznam všech dostupných EVP za jednotlivé měsíce počínaje měsícem září 2019 (samozřejmě pouze za měsíce, v nichž trval jeho pracovněprávní vztah vůči fakultě). Pro stažení EVP za daný měsíc klikne na odkaz označený názvem tohoto měsíce. Nabídne se mu, zda chce PDF soubor s EVP uložit nebo otevřít. Pro otevření souboru bude, pokud se jedná o zaheslovanou variantu, vyzván k zadání hesla pro rozšifrování obsahu souboru. Pokud zvolí „Uložit“, bude PDF soubor uložen na uživatelem zvolené místo, stále v zašifrované podobě (jedná-li se o zaheslovanou variantu). Pro následné otevření souboru bude uživatel muset zadat heslo, s jehož pomocí byl soubor zašifrován.

Každý měsíc je zaměstnanec informován emailem, že byla uvolněna nová EVP pro dané období (měsíc).

 

Akce dokumentů