E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníH2020 Twinning: připomenutí

V rámci programu Horizont 2020, části Spreading Excellence and Widening Participation (Widening) je otevřená výzva k předkládání návrhů projektů Twinning. Uzávěrka je 15. 11. 2018.
Následující (poslední) výzva tohoto typu je plánovaná na rok 2020.

Pokud uvažujete o podání projektového návrhu do aktuální výzvy Twinning, kontaktujte prosím co nejdříve (nejpozději do konce srpna) Oddělení projektového řízení (Ludmila Součková (Müllerová), ludmila.souckova@natur.cuni.cz, nebo Tomáš Palatý, tomas.palaty@natur.cuni.cz).
Podání projektového návrhu musí svým souhlasem zaštítit Kolegium děkana.

Projekt Twinning má napomoci zvýšení úrovně výzkumu ve vybraném oboru na instituci z tzv. Widening Country (mezi které patří i ČR), která musí být koordinátorem projektu. Zvýšení úrovně výzkumu má být dosaženo prostřednictvím transferu poznatků a nejlepších praxí od minimálně 2 špičkových zahraničních výzkumných institucí z minimálně 2 zemí EU nebo asociovaných k programu Horizont 2020, které budou do projektu zapojeny jako partneři.

Projekty nejsou určeny k financování výzkumu samotného, financují se „měkké aktivity“, například pořádání školení a workshopů, krátkodobé návštěvy a výměnné pobyty a podobně (jedná se o grantové schéma Coordination and support action – CSA). Maximální délka projektu je 3 roky, maximální rozpočet je 800 000 EUR.

Kontaktní osoby pro Horizont 2020 na Přírodovědecké fakultě:
Ludmila Součková (Müllerová) a Tomáš Palatý.
Pokud máte jakékoli dotazy ohledně Twinning projektů, prosím, neváhejte se na nás obrátit.

 

Aktualitu publikovala Ludmila Součková (Müllerová) 30. 7. 2018.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Pondělí 30.07.2018 11:30

Akce dokumentů