E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english Přihlášení



Souhrn aktuálních grantových výzev - 9. 7. 2014

PŘEHLED

1) Zpravodaj H2020 - červen 2014

2) Vyšlo nové číslo časopisu Echo (o evropském výzkumu, vývoji a inovacích)

3) Seminář Výzkum, vývoj a inovace a Brokerage Event Horizon 2020 – registrace do 20. 8. 2014

4) MŠMT: VYHLÁŠENÍ VÝZVY K PŘEDKLÁDÁNÍ NÁVRHŮ VÝZKUMNÝCH INFRASTRUKTUR

5) ERC Advanced granty - do 21. 10. 2014

6) Praktická letní škola projektů ve vědě a výzkumu – Brno - registrace do 15. 8. 2014

7) Unilever Sustainable Living Young Entrepreneurs Awards - do 1. 8. 2014

8) Vyhlášení výzvy v rámci programu SCOPES (Scientific Co-operation between Eastern Europe and Switzerland)

9) SOUTĚŽ Nejlepší spolupráce roku - do 22. 8. 2014

10) Vyhlášení jednostupňové veřejné SOUTĚŽE o účelovou podporu MZ na léta 2015 - 2019 - do 01. 09. 2014

11) OECD Biotechnology Update - newsletter

12) Message on behalf of the 'Science: it’s a girl thing!' Campaign Team

13) Gendalos - charitativní a stipendijní program - podpora romských studentů VŠ


1) Zpravodaj H2020 - červen 2014

Zpravodaj H2020 (na stránkách PřF), ve kterém najdete mimo jiné informace o prázdninovém a poprázdninovém dění kolem programu H2020, o připravovaných pracovních programech a o několika posunutých uzávěrkách otevřených výzev.

2) Vyšlo nové číslo časopisu Echo (o evropském výzkumu, vývoji a inovacích)

Elektronickou verzi naleznete zde.

Z obsahu:

Inovační výkonnost ČR a jejích regionů dle Evropského a Regionálního inovačního zpravodaje pro rok 2014

Neenergetické a nezemědělské suroviny nově v programu Horizont 2020

Zhodnocení účasti ČR v projektech priority ICT 7. RP v porovnání se zeměmi EU-12

Výsledky pilotní výzvy ERA Chairs na podporu výzkumných institucí a univerzit v méně rozvinutých 
regionech Evropy

3) Seminář Výzkum, vývoj a inovace a Brokerage Event Horizon 2020 - registrace do 20. 8. 2014

Detailní informace

Dovolujeme si Vás pozvat na seminář Výzkum, vývoj a inovace - mezinárodní spolupráce  (Horizont 2020, COSME), který dne2. září 2014 pořádá Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje ve spolupráci s Technologickým centrem AV ČR a s dalšími institucemi.

Na seminář tentýž den navazuje Brokerage Event Horizon 2020, která umožní zaregistrovaným účastníkům dvoustranná jednání s potenciálními partnery pro projekty, především z oblastí ICT, energetika, bezpečnost, doprava, nanotechnologie.

Program akce včetně registračních formulářů naleznete v příloze. Uzávěrka přihlášek je 20. 8. 2014.

Kdy:

2.9.2014 08:30 — 18:00

Kde:

Vysoká škola báňská - technická univerzita Ostrava, Nová aula

 

 

Kontaktní jméno pořadatele:

Eva Šimečková / Natálie Šitavancová

E-mail na pořadatele:

EEN@KHKMSK.cz

Připojený soubor:

 

140902-Ostrava-pozvanka_CZ.pdf

4) MŠMT: VYHLÁŠENÍ VÝZVY K PŘEDKLÁDÁNÍ NÁVRHŮ VÝZKUMNÝCH INFRASTRUKTUR

Vážení kolegové,

dovolujeme si vás informovat, že MŠMT zveřejnilo výzvu k podávání návrhů výzkumných infrastruktur za účelem jejich komplexního zhodnocení.

 

Více informací a veškeré dokumenty naleznete zde http://www.msmt.cz/vyzkum-a-vyvoj/vyhlaseni-vyzvy-k-predkladani-navrhu-vyzkumnych?lang=1&ref=m&source=email.

5) ERC Advanced granty - do 21. 10. 2014

17. června byla výzva pro podávání žádostí o ERC Advanced granty s uzávěrkou 21. října 2014. Celkový rozpočet výzvy je 450 mil. €. V předchozí výzvě (2013) bylo podpořeno 284 návrhů z celkového počtu 2408 žádostí, úspěšnost dosáhla téměř 11%.

Bližší informace k atuální výzvě najdete na stránkách Participant Portal, kde je také k dispozici aktuální verze pracovního programu, nejčastější dotazy a Přiručka pro žadatele.

 

 

6) Praktická letní škola projektů ve vědě a výzkumu – Brno - registrace do 15. 8. 2014

19. – 21. srpna 2014,

letní škola určená studentům doktorského studia
a začínajícím vědcům do 34 let.

Útvar transferu technologií VUT v Brně, posluchárna 103, Brno, Kounicova 67a

denně od 9:00 do 16:00

Pro zájemce z řad studentů doktorského studia a začínajících vědecko-výzkumných pracovníků jsme na letošní rok připravili již pátý ročník letní školy přípravy a řízení projektů.
Jako vždy se budeme věnovat především problematice projektového řízení, v letošním ročníku také zohledníme aktuální vývoj evropské vědy v kontextu programu Horizon 2020.
Kurz má za cíl zlepšit orientaci účastníků v problematice přípravy a řízení vědecko-výzkumných projektů. Je koncipován jako interaktivní seminář postavený, kromě odborného výkladu, na případových studiích z reálného prostředí a praktických úkolech, na jejichž řešení se podílejí sami účastníci. Kromě dílčích praktických úkolů budou mít účastníci letní školy příležitost vyzkoušet si samostatnou přípravu projektového návrhu a zkusit si roli hodnotitele projektů.

Profily lektorů:

Ing. Radka Pittnerová

Je vedoucí Inovačního a technologického centra VÚTS, a.s., kde působí jako konzultant pro Rámcové programy EU. Kromě toho se příležitostně věnuje lektorské činnosti v kurzech zaměřených na problematiku přípravy a řízení projektů financovaných z veřejných zdrojů a finančního řízení projektů. Je členem evropské sítě Enterprise Europe Network. Lektorka disponuje praktickými zkušenostmi s přípravou a řízením projektů financovaných z veřejných zdrojů (programy na podporu a rozvoj inovací a VaV, programy rozvoje lidských zdrojů a programy mezinárodní spolupráce), aktivně se podílí na řízení a realizaci projektů především v oblasti rozvoje lidských zdrojů, mezinárodní spolupráce a podpory regionálních inovačních aktivit, působí jako hodnotitel programů OPPA, OP LZZ a OPVK.

Mgr. Martin Maruniak

 

Pozvánka ke stažení.

Registrační formulář

Vyplněnou přihlášku zašlete nejpozději do pátku 15. srpna 2014, a to na adresu
rko-era@vutbr.cz. Kapacita semináře je omezena.

Letní škola je organizována v rámci projektu Regionální kontaktní organizace Liberec ERA financovaného z prostředků programu EUPRO II.
Účast na kurzu je zdarma.

 

7) Unilever Sustainable Living Young Entrepreneurs Awards - do 1. 8. 2014

Unilever Sustainable Living Young Entrepreneurs Awards 

Open to anyone aged 30 or under, Unilever is looking for scalable and sustainable products, services or applications that reduce environmental impacts, improve health and well-being or enhance livelihoods through changes in practices or behaviours.

The Awards, run in partnership with the Cambridge Institute for Sustainability Leadership (CISL), and in collaboration with Ashoka, offer seven young people a total of more than €200,000 in financial support and individually tailored mentoring. The overall winner also receives the prestigious HRH The Prince of Wales Young Sustainability Entrepreneur Prize.

All seven finalists take part in an online development programme and then participate in a two-day accelerator workshop at Cambridge University, UK, where expert help and professional guidance is provided to help them develop their ideas.

Eligibility

The competition is open to individuals 30 years old or younger, from any part of the world.

Innovations must have grown beyond the conceptual stage—with the product, process or enterprise already gaining traction among local communities or other markets. Entries must change behaviour to enable sustainable living.

Entries cannot be accepted from current Unilever employees, nor can entries promote Unilever or its products.

Applications must be submitted in English. (The online programme, accelerator event and the pitch will all be delivered in English—proficiency in written and oral English is required.)

Solutions must relate to one or more of the categories listed below:

Improving Health & Well-Being

  • water, sanitation and hygiene
  • nutrition

Reducing Environmental Impact

  • water scarcity
  • greenhouse gases
  • waste
  • sustainable agriculture

Enhancing Livelihoods

  • smallholder farmers
  • opportunities for women
  • micro enterprise

What are we looking for in your entry

Water, Sanitation and Hygiene

Individuals in the developing world can be healthier—and communities more productive—if they have access to clean water and better sanitation. We are seeking entrepreneurs with initiatives that address how to improve hygiene practices in any country, or offer an innovation to improve access to sanitation in remote areas.

Nutrition

Calling all young entrepreneurs with innovations in products with improved taste and nutritional quality that can form part of a healthy, balanced diet, or with initiatives that help people to adopt—and stick to—healthier diets and lifestyles.

Water Scarcity

We are looking for solutions that conserve or reduce the amount of water used across 20 communities, from water use during the extraction or cultivation of raw materials, through manufacturing processes. Or perhaps you have an idea to help people better manage access to water and adopt tools and behaviours which help them use less in the home or at work?

Greenhouse Gases

Entries in this category provide solutions for society to reduce carbon footprints through innovation, new product development, cost efficiencies, or by adopting less carbon-intensive ways of living and working.

Waste

Are there entrepreneurs out there with ingenious initiatives that help to reduce, reuse, and recycle waste throughout the pre-production, production, and consumption lifecycle? Initiatives to reduce packaging should demonstrate significant cost benefits in materials, energy, and transport.

Sustainable Agriculture

We are looking for entrepreneurs who can demonstrate innovation that not only protects the planet’s natural resources, but also offers a long-term approach that can create value for farmers, and ensure security of supply for the long-term. Entries also ensure deforestation, land use, and social and community issues are managed responsibly.

Smallholder Farmers

Entries in this category help smallholder farmers improve their practices, right across the supply chain, or help give them access to education, community support materials and tools. It may even be an initiative focused on encouraging and supporting younger people into agriculture. 

Opportunities for Women

We are seeking initiatives that help to tackle the discrimination and disadvantages millions of women face around the world. You might be working to help provide access to skills and training for women, and creating opportunities for women to actively, safely and fairly participate in the economy.

Micro-enterprise

Micro-enterprises contribute significantly to economic growth, social stability and equity and are  important ways through which those on low-incomes  can escape poverty. We are looking for entrepreneurs who are working to improve skills, create business opportunities and provide access to markets to help people develop and grow small scale enterprises that benefit them and the communities they operate in.

More information about the Unilever Sustainable Living Plan can be found at: http://www.unilever.co.uk/sustainable-living/uslp/

 

8) Vyhlášení výzvy v rámci programu SCOPES (Scientific Co-operation between Eastern Europe and Switzerland)
 

Účelem programu SCOPES je navázat a posílit spolupráci ve výzkumu mezi východní Evropou a Švýcarskem. V období let 2013-2016 bude rozdělena celková částka 16 000 000 CHF. První výzva zaměřená na společné výzkumné projekty již proběhla v roce 2013 a nyní byla vyhlášena 2. výzva na podporu institucionálního partnerství. Cílem této výzvy je přispět k rozvoji a modernizaci výzkumu a výuky ve východní Evropě. Podmínkou je utvoření mezinárodního konsorcia, v němž bude alespoň jeden zástupce ze Švýcarska a jeden ze země, která je příjemcem oficiální rozvojové pomoci ODA (Official Development Assistance) – konkrétní výčet je uveden v přiloženém dokumentu.

Termín pro podávání návrhů projektů v této výzvě je 15. listopadu 2014.

Program SCOPES má celkem 5 grantových schémat:

Společné výzkumné projekty (JRP) – výzva byla ukončena

Institucionální partnerství (IP) – výzva bude uzavřena 15. 11. 2014 (24:00)

Přípravné granty (PG) – návrhy projektů je možné podávat do konce října 2014

Konferenční granty (CG) – žádosti je možné podávat průběžně až do konce roku 2016

Valorizační granty (VG) – lze podávat pouze návrhy na projekty, které navazují na probíhající JRP nebo IP, a to do konce roku 2016

Program SCOPES je otevřen pro všechny vědní obory (humanitní, sociální, přírodní, technické, medicína, biologie a další).

PODROBNOSTI:
http://www.msmt.cz/vyzkum-a-vyvoj/program-scopes-nabizi-spolupraci-ve-vyzkumu-mezi-vychodni?lang=1&ref=m&source=email

POZNÁMKA:

Partner countries  There are two categories of partner countries:

Category A
The first category comprises the countries on the OECD-DAC list of ODA (Official Development Assistance) recipients (see Swiss National Science Foundation | 3
http://www.oecd.org/dac/stats/DAC%20List%20used%20for%202012%20and%202013%20flows.pdf ):
• Western Balkan countries: Albania, Bosnia-Herzegovina, Kosovo, Macedonia, Montenegro, Serbia
• South Caucasus: Armenia, Azerbaijan, Georgia
• Central Asia: Kyrgyz Republic, Tajikistan, Uzbekistan
• Moldova, Ukraine

Category B
• EU-Member States: Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Estonia, Hungary, Latvia, Lithuania, Poland, Romania, Slovakia, Slovenia,
• Russia, Kazakhstan

Category B countries have generally progressed further in the transition phase and may serve as an intermediate partner between the Swiss partner(s) and the partner countries from category A.


Eligible project consortia
For funding instruments that require the building of consortia (Institutional Partnerships), the following collaborations are eligible for funding:

a) Bilateral projects
(e.g. one partner from Switzerland and one partner from a partner country)
These are only possible with countries of the category A.

b) Multilateral projects
(e.g. one partner from Switzerland and two or more partners from partner countries)
These are possible with countries of the category A and with a combination of countries category A + B. In the case of a collaboration involving partners from the category A and B, at least 50% of the funding must go to the partner(s) from category A.

All partner teams must have a substantial role in the partnership and complement each other in order to have a reasonable and balanced consortium. Therefore, all the Eastern European partner teams should claim for more or less equal budget amounts.

9) SOUTĚŽ Nejlepší spolupráce roku - do 22. 8. 2014

Sdružení pro zahraniční investice – AFI, Americká obchodní komora v ČR a Česká inovace, ve spolupráci s Technologickou agenturou ČR, vyhlašují čtvrtý ročník ocenění Nejlepší spolupráce roku a Ceny TAČR. Projekt je realizován pod záštitou místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavla Bělobrádka.

 Soutěž uděluje ocenění v oblasti spolupráce mezi výzkumnou a aplikační sférou, která vede k inovacím, a úspěšných transferů technologií a znalostí.

 Do soutěže se mohou přihlásit projekty (i jejich části) či transfery (například prodej licence), které byly realizovány / ukončeny v období mezi 1. 6. 2013 až 30. 6. 2014. Musí se jednat o projekty výzkumu, vývoje a inovací realizované ve spolupráci pracoviště výzkumné organizace na straně jedné a právnickou osobou z aplikační sféry se sídlem v ČR na straně druhé či transfer výstupu výzkumu a vývoje z výzkumné do aplikační sféry. 

Celkový vítěz získá finanční prémii ve výši 100.000 Kč. Připraveny jsou taktéž věcné ceny a následná propagace nejlepších projektů. Bližší detaily o soutěži včetně přihlášky naleznete na webu projektu

Soutěžní projekty, resp. transfery je možné přihlásit nejpozději do 22. 8. 2014.

10) Vyhlášení jednostupňové veřejné SOUTĚŽE o účelovou podporu MZ na léta 2015 - 2019 - do 01. 09. 2014

Ministerstvo zdravotnictví (dále jen „MZ“) vyhlašuje dne 27. 06. 2014 .....Jednostupňovou  V E Ř E J N O U   S O U T Ě Ž o účelovou podporu MZ na řešení projektů zdravotnického výzkumu a vývoje naplňujících Program na podporu zdravotnického aplikovaného výzkumu a vývoje na léta 2015 – 2022 (dále jen „Program“).

Předpokládané termíny:
•zahájení řešení vybraných projektů je 1. května 2015 (s ohledem na skutečné datum podpisu smluv),
•ukončení řešení projektů nejpozději do 31. 12. 2019,
•předpokládaná délka trvání řešení projektů je 44 nebo 56 měsíců.

Předmět soutěže

Účelová podpora MZ je určena na řešení projektů aplikovaného výzkumu a vývoje, tj. projektů řešených za účelem získání nových poznatků směrovaných ke specifickému, předem stanovenému praktickému cíli s danou aplikací výsledků ve zdravotnictví. Podrobné uvedení cílů a očekávaných přínosů je uvedeno v Programu. Žádosti o účelovou podporu MZ (dále jen „žádost“), zasílané uchazeči na předepsaných elektronických formulářích, musí naplňovat vyhlášený Program MZ, resp. přispívat k řešení problémů zdravotnictví.

DEADLINE 01. 09. 2014

http://www.mzcr.cz/Odbornik/dokumenty/vyhlaseni-jednostupnove-verejne-souteze-o-ucelovou-podporu-mz-na-leta-2015-201_9262_3122_3.html

POZNÁMKA
Zaměření Programu, jeho hlavní cíl i jeho členění je plně v souladu s Prioritami VaVaI,
konkrétně s prioritou č. 5: Zdravá populace. Priorita č. 5: Zdravá populace je členěna
na tři oblasti (1. Vznik a rozvoj chorob; 2. Nové diagnostické a terapeutické metody;
3. Epidemiologie a prevence nejzávažnějších chorob), které se dále dělí na 20 podoblastí
a 41 dílčích cílů, stejně jako členění Programu

VIZ PROGRAM  KE STAŽENÍ NA
http://www.mzcr.cz/Odbornik/dokumenty/koncepcni-dokumenty-vyzkumu-a-vyvoje-na-leta-2015-2022_8727_985_3.html

 

11) OECD Biotechnology Update - newsletter

Click here for the new issue of the OECD Biotechnology Update. This Newsletter provides up-to-date information on the diverse activities at OECD related to biotechnology. To register, change your interests simply update your profile at " MyOECD".

12) Message on behalf of the 'Science: it’s a girl thing!' Campaign Team

Message on behalf of the 'Science: it’s a girl thing!' Campaign Team

The European Commission's campaign 'Science: it's a girl thing!' encourages girls aged 13-18 to study science and embrace a scientific career. 
One of the activities of the campaign is to produce video profiles of women in science to give girls a living snapshot of real women scientists, both at work and in their free time. A number of inspiring women working in science already feature in our video profiles on our website. 

However, there are a number of professions that we are missing and we are eager to represent them. If you belong to one of the professions below (or know a female colleague who does) and are interested in shooting a video, please get in contact with us via: rtd-wiri@ec.europa.eu. We’ll send you a tutorial and we’ll take care of the editing. 

The website is in all EU languages. As we don't have yet videos of women scientists from Bulgaria, Cyprus, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, Greece, Hungary, Ireland, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Malta, Poland, Czech Republic, Slovakia or Slovenia, we would be all the more interested if you come from one of these countries.

Renewable Energy Engineer Data Security Specialist Environmental Geriatrician Climatologist
Ocean Engineer Software Engineer Agronomist Marine Biologist
Fuel Cell Engineer Neuroscientist Dietician Zoologist
Computer Forensic Analyst Aerospace Engineer Biochemist Hydrologist
Naval architect Mechanical Engineer 


Already 150 women scientists participate in our activities and help us to really show young women the vast possibilities that a career in science has to offer.
If you don't feel like shooting a video but would like to take part in other activities of the campaign (e.g. chats on Facebook, photo album of women in science, etc.) send us an email at RTD-WIRI@ec.europa.eu

This is your opportunity to take part in the campaign, and encourage more girls to get into sciences!

Many thanks,
The 'Science: it’s a girl thing!' Campaign Team

13) Gendalos - charitativní a stipendijní program - podpora romských studentů VŠ

Poplatky spojené se studiem a školným na SŠ/VŠ

Podpora ekonomicky potřebných dětí na středních/vysokých školách formou příspěvků na studijní pomůcky a poplatky spojené se studiem a školným.

Více na stránkách projektu.

 

vložila: Darina Koubínová

Publikováno: Čtvrtek 10.07.2014 16:25

Akce dokumentů