NATO: Víceleté mezinárodní projekty výzkumu a vývoje

V rámci program Science for Peace and Security Severoatlantické aliance je možné získat financování Víceletých mezinárodních projektů výzkumu a vývoje (Multi-year research and development projects). Délka řešení projektů je typicky 2 až 3 roky. Návrh musí předkládat společně odborník ze země NATO a z Partnerské země (účast více než jedné Partnerské země je podporována stejně jako účast mladých vědců). Typicky jsou vyhlášeny 2-3 uzávěrky každý rok. Uzávěrky pro rok 2017 jsou: 1. 7. 2017 a 1. 10. 2017.

Projekty se musí tematicky vztahovat ke klíčovým prioritám programu (Science for Peace and Security Key Priorities), pro Přírodovědeckou fakultu se zdají relevantní například tyto priority:

• 1.a.iii: Detection technologies against the terrorist threat for explosive devices and other illicit activities.
  • 1.b.i.: Innovative energy solutions for the military; battlefield energy solutions; renewable energy solutions with military applications.
  • 1.d. i.: Methods and technology regarding the protection against, diagnosing effects, detection, decontamination, destruction, disposal and containment of Chemical, Biological, Radiological, and Nuclear (CBRN) Agents;
  • 1.d. iii.: Medical countermeasures against CBRN agents;
  • 1.e. ii.: Disaster forecast and prevention of natural catastrophes.
  • 1.e.iii.: Defence-related environmental issues.
  • 2.iii: Cultural and social aspects in military operations and missions

Další informace:

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 18. 4. 2017.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Úterý 18.04.2017 15:00