E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníERC Synergy Grants 2018 - multidisciplinární projekty základního výzkumu

Evropská výzkumná rada - European Research Council (ERC) vyhlásila výzvu k předkládání návrhů projektů ERC Synergy Grants (ERC SyG). Tyto granty jsou určeny pro multidisciplinární projekty 2-4 vědců (a jejich výzkumných týmů). Projekty musí demonstrovat, že synergie mezi zapojenými vědci a jejich obory je pro projekt klíčová a slibuje dosažení průlomových objevů, které by nebyly možné, pokud by zapojení vědci pracovali samostatně. Uzávěrka je 14. 11. 2017.

Pro tuto výzvu nejsou vypracovány interní pokyny pro Přírodovědeckou fakultu, v případě zájmu o podání projektového návrhu prosím kontaktujte co nejdříve Oddělení projektového řízení (na ludmila.mullerova@natur.cuni.cz a tomas.palaty@natur.cuni.cz) minimálně 4 týdny před uzávěrkou, abychom společně naplánovali všechny potřebné kroky před podáním projektu.

Kontaktní osoby pro ERC na Přírodovědecké fakultě: Tomáš Palatý a Ludmila Müllerová.
Pokud máte jakékoli dotazy ohledně ERC grantů, neváhejte se na nás obrátit.

Výzva ERC SyG na Participant Portal 
– základní informace, odkazy na relevantní dokumenty, rozhraní pro podání přihlášky.
ERC Work Programme 2018 – závazné základní informace o výzvách 2018 včetně ERC SyG.
Information for Applicants to the Synergy Grant 2018 Call.

ERC podporuje výzkum směřující za hranice poznání v daném oboru (frontier research). Podporováni jsou individuální řešitele (Principal Investigators) a jejich výzkumné týmy. Předpokládá se, že žadatelé o grant přijdou se zcela novou revoluční myšlenkou, jež není pouhým pokračováním jejich dřívějších úspěchů, s myšlenkou, která může výrazně ovlivnit daný obor, posunout jeho hranice či otevřít nové výzkumné perspektivy. Projekty nejsou nijak tematicky omezeny.

ERC SyG kladou důraz na propojování disciplín, oborů, jedinečných znalostí, a na nové radikální objevy v celosvětovém měřítku. Nemělo by jít „jen“ o klasický kolaborativní projekt nebo síť. Projekt předkládá společně skupina 2-4 Principal Investigators. Každý z těchto Principal Investigators musí svým profilem odpovídat konkurenceschopnému žadateli o ERC Starting, Consolidator, nebo Advanced grant v závislosti na fázi své kariéry. (Podrobněji o SyG v pracovním programu, str. 29).

ERC SyG může být udělen až na 6 let s celkovým rozpočtem maximálně 10 milionů EUR (v odůvodněných případech lze získat další příspěvek až 4 miliony EUR na „nastartování projektu“ například pokud se Principal Investigator stěhuje ze země mimo Evropu nebo na nákup nutného vybavení).

ERC patří mezi nejprestižnější výzkumné granty v Evropě. Výzva ERC SyG proběhla naposledy v roce 2013 s úspěšností 3,0%.

Omezení opětovného podávání návrhů
Principal Investigator SyG projektu, který je v prvním kole hodnocení zařazen do „kategorie C“ se nemůže příští 2 roky ucházet o ERC Starting, Consolidator, Advanced ani Synergy grant. Principal Investigator SyG projektu, který je v prvním nebo ve druhém kole hodnocení „kategorie B“, se nemůže příští 1 rok ucházet o ERC Synergy grant.

Další informace:

 

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 3. 8. 2017.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Čtvrtek 03.08.2017 10:05

Akce dokumentů