Výzvy programu H2020 v oblasti Space

V programu Horizont 2020 (8. rámcový program EU) bylo v části Vesmírné aplikace (Space) zveřejněno pět výzev k podávání návrhů projektů (z toho dvě na rok 2016 a tři na rok 2017). Podrobné informace k jednotlivým tématům (cíle a předpokládané výsledky projektů, data otevření a uzávěrek, přibližné rozpočty) naleznete u konkrétní výzvy na Účastnickém portálu (Participant Portal) nebo v příslušném pracovním programu.

• Earth Observation (2016)
    Všechna témata ve výzvě byla již uzavřena (nelze podávat projektové návrhy).
  • Competitiveness of European Space Sector: Technology and Science (2016)
    Všechna témata ve výzvě byla již uzavřena (nelze podávat projektové návrhy).
  • Applications in Satellite Navigation – Galileo (2017)
    Výzva na Účastnickém portálu (Participant Portal).
    Výzva se skládá ze 4 konkrétních témat s uzávěrkou 1. 3. 2017.
  • Earth Observation (2017)
    Výzva se skládá ze 3 konkrétních témat s uzávěrkou 1. 3. 2017.
  • Competitiveness of the European Space Sector: Technology and Science (2017)
    Výzva se skládá ze 7 konkrétních témat s uzávěrkou 1. 3. 2017.

Další informace:

• Pracovní program pro tuto část programu Horizont 2020 (v pracovním programu jsou specifikovány jednotlivé výzvy, jejich cíle, data vyhlášení a uzávěrek, přibližný rozpočet atp.).
  • Informace o jednotlivých grantových schématech (type of action), např. Research and Innovation actionCoordination and support action (minimální počet účastníků v projektu, míra financování atp.) na stránkách Horizont 2020 provozovaných Technologickým centrem AV ČR nebo podrobněji v Obecných dodatcích k pracovnímu programu (General Anexes).
  • Stručný přehled výzev a témat části Space v češtině (vypracováno Ministerstvem Dopravy).
  • Prezentace z Informačních dní v Bruselu (9. a 10. 11. 2015), záznam z akce pořízený českou styčnou kanceláří CZELO.
  • O části Space na stránkách provozovaných Technologickým centrem AV ČR (TC AV).
  • O části Space na stránkách Evropské komise.

Kontaktní osoby pro Horizont 2020 na OPV PřF UK: Tomáš Palatý a Ludmila Müllerová.
Horizont 2020 na stránkách Přírodovědecké fakulty.

Do této aktuality jsou průběžně doplňovány další informace (například odkazy na záznamy z relevantních informačních akcí). Pokud byste chtěli tato doplnění dostávat e-mailem, můžete se přihlásit k jejich odběru na ludmila.mullerova@natur.cuni.cz.

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 26. 10. 2015.
Poslední aktualizace 2. 9. 2016.

Publikováno: Pondělí 26.10.2015 10:55