Výzvy programu H2020 v oblasti dopravy

V programu Horizont 2020 (8. rámcový program EU) byly v části Inteligentní, ekologická a integrovaná doprava (Smart, Green and Integrated Transport) zveřejněny tři výzvy k podávání návrhů projektů. Podrobné informace k jednotlivým tématům (cíle a předpokládané výsledky projektů, data otevření a uzávěrek, přibližné rozpočty) naleznete u konkrétní výzvy na Účastnickém portálu (Participant Portal) nebo v příslušném pracovním programu.

Výzvy:

• Mobility for Growth
    Výzva se skládá ze 40 konkrétních témat, některá měla uzávěrku v lednu 2016,
    12 témat má uzávěrku 26. 1. 2017 (dvoukolové hodnocení)
    a 9 témat má uzávěrku 1. 2. 2017 (jednokolové hodnocení).
  • Automated Road Transport
    Výzva se skládá ze 7 konkrétních témat, některá měla uzávěrku v lednu 2016,
    3 témata mají uzávěrku 26. 1. 2017 (dvoukolové hodnocení).
  • Green Vehicles
    Výzva se skládá ze 13 konkrétních témat, některá měla uzávěrku v lednu 2016,
    9 témat má uzávěrku 1. 2. 2017 (jednokolové hodnocení).

Další informace:

• Pracovní program pro tuto část programu Horizont 2020 (v pracovním programu jsou specifikovány jednotlivé výzvy, jejich cíle, data vyhlášení a uzávěrek, přibližný rozpočet atp.).
  • Informace o jednotlivých grantových schématech (type of action), např. Research and Innovation actionCoordination and support action (minimální počet účastníků v projektu, míra financování atp.) na stránkách Horizont 2020 provozovaných Technologickým centrem AV ČR nebo podrobněji v Obecných dodatcích k pracovnímu programu (General Anexes).
  • O části Doprava programu Horizont 2020 na stránkách provozovaných Technologickým centrem AV ČR.
  • O části Doprava programu Horizont 2020 na stránkách Evropské komise.
  • Prezentace z Národního informačního dne k této části programu Horizont 2020 (9. 11. 2015).
  • Záznam z Informačního dne v Bruselu (5. 11. 2015) k výzvám v této části programu Horizont 2020: prezentace, videozáznam z akce pořízený českou styčnou kanceláří CZELO.

Kontaktní osoby pro Horizont 2020 na OPV PřF UK: Tomáš Palatý a Ludmila Müllerová.
Horizont 2020 na stránkách Přírodovědecké fakulty.

Do této aktuality jsou průběžně doplňovány další informace (například odkazy na záznamy z relevantních informačních akcí). Pokud byste chtěli tato doplnění dostávat e-mailem, můžete se přihlásit k jejich odběru na ludmila.mullerova@natur.cuni.cz.

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 23. 10. 2015.
Poslední aktualizace 2. 9. 2016.

Publikováno: Pátek 23.10.2015 13:15