Výzva programu nadnárodní spolupráce Interreg DANUBE

Byla vyhlášena první výzva programu nadnárodní spolupráce Interreg DANUBE, jehož součástí je i Česká republika. Uzávěrka prvního kola je již 3. 11. 2015.

Program je zaměřen na tvorbu strategií, akčních plánů, nástrojů a pilotních aktivit s nadnárodní relevancí pro podunajský region a zaměřených na konkrétní tematické cíle. Projekty podávají mezinárodní konsorcia minimálně tří partnerů ze tří zemí programové oblasti (reálně ale bývají obdobné projekty řešeny konsorcii v průměru o patnácti partnerech). Jedná se o dvoukolovou výzvu, v prvním kole je podáván Expression of Interest popisující záměr projektu, složení konsorcia a indikativní rozpočet. Financování projektových aktivit je do 85% způsobilých výdajů.

Řešená témata (pro PřF se zdá nejvíce relevantní prioritní osa 2):

• 1. Inovativně a sociálně zodpovědný Dunajský region
    • 1.1. Zlepšování rámcových podmínek a vyvážený přístup ke znalostem
    • 1.2. Zvyšování kvalifikace a pro podnikání a sociální inovace
  • 2. Environmentálně a kulturně zodpovědný Dunajský region
    • 2.1. Posílení nadnárodního vodního managmentu a prevence povodňových rizik
    • 2.2. Udržitelné využívání přírodního a kulturního dědictví a přírodních zdrojů
    • 2.3. Obnovování a hospodaření s ekologickými koridory
    • 2.4. Zlepšení připravenosti k řízení rizik a katastrof
  • 3. Lépe propojený Dunajský region
    • 3.1. Rozvoj bezpečných dopravních systémů šetrných k ŽP a vyvážená dostupnost městských a venkovských oblastí
    • 3.2. Zlepšování energetické bezpečnosti a energetické účinnosti
  • 4 Dobře řízený Dunajský region
    • 4.1. Zvyšování institucionální kapacity k řešení zásadních společenských výzev
    • 4.2. Řízení podunajské makrostrategie (EUSDR) – téma není otevřené v této výzvě

Více o programu zde (včetně způsobilých zemí).

Prezentace z informačního dne zde (včetně informací o způsobilých nákladech)

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 14. 10. 2015.

Publikováno: Středa 14.10.2015 10:55