Výzva programu H2020 - TEAMING Phase 1

Výzva (topic) TEAMING Phase 1 je součástí programu Horizont 2020, konkrétně jeho části Šíření excelence a podpora účasti (Spreading Excellence and Widening Participation, Widespread). K podávání projektových návrhů se výzva otevře 28. 7. 2016, uzávěrka bude 15. 11. 2016.

Cílem části Widespread je napomoci překonání rozdílů mezi státy zapojenými do Horizontu 2020 (země EU a země asociované k programu Horizont 2020) v tom, jak efektivně využívají a rozvíjí svůj výzkumný a inovační potenciál. Cílem grantového schématu Teaming je zřízení nového nebo významné vylepšení stávajícího Centra excelence v zemi zařazené mezi tzv. widenning countries – země, které ve výzkumu a inovacích nedosahují tak dobrých výsledků, jako jiné země EU. Mezi widenning countries patří i Česká republika.

V grantovém schématu Teaming řeší projekt konsorcium složené minimálně ze 2 subjektů:

• koordinátor: instituce z widenning country (například z ČR) při které má vzniknout centrum excelence
  • partner: excelentní univerzita nebo výzkumná organizace s mezinárodní reputací z jiné země než koordinátor (v principu může subjekt z ČR vystupovat i v roli excelentního partnera)

V rámci Teaming Phase 1 obdrží úspěšná konsorcia grant na vypracování business plánu pro nové nebo vylepšované centrum excelence za využití zkušeností excelentního partnera. Doba řešení projektu je 12 měsíců, maximální výše grantu je 0,4 milionu EUR.

Konsorcia, která úspěšně vyřeší projekt Phase 1, následně předkládají projekt do Teaming Phase 2 (samostatně hodnocená výzva). Předmětem projektu Phase 2 je pak vlastní zřízení či rozšíření centra excelence (doba řešení projektu 5-7 let), podpora je zaměřena hlavně na „administrative and operational costs as well as personnel costs“, z tohoto grantu nelze hradit „infrastructure costs“ – předpokládá se, že ty organizace získá z jiných zdrojů, například ze strukturálních fondů.

Další informace:

Kontaktní osoby pro Horizont 2020 na OPV PřF UK: Tomáš Palatý a Ludmila Müllerová.
Horizont 2020 na stránkách Přírodovědecké fakulty.

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 21. 4. 2016.
Poslední aktualizace 23. 6. 2016.

Publikováno: Čtvrtek 21.04.2016 12:50