Výzva programu H2020 - Innovative Training Networks

V programu Horizont 2020 (8. rámcový program EU), v části Akce Marie Skłodowska-Curie (Marie Skłodowska-Curie Actions, MSCA) byla otevřena výzva k podávání návrhů projektů na Inovativní školící sítě (Innovative Training Networks, ITN)

Výzva pro rok 2016 byla uzavřena 12. 1. 2016. Výzva pro rok 2017 se otevře 15. 9. 2016 a uzávěrka bude 10. 1. 2017.

V tomto  schématu jsou podporovány společné doktorské studijní programy.

• Evropské školicí sítě (European Training Networks, ETN)
    Síť tvoří minimálně 3 partneři ze 3 různých členských zemí EU nebo zemí přidružených k programu Horizont 2020 (obvyklý počet příjemců je 6-10).
  • Evropské průmyslové doktoráty (European Industrial Doctorates, EID)
    Společný doktorský studijní program, který musí tvořit konsorcium min. 2 partnerů ze 2 různých členských zemí EU nebo zemí přidružených k programu Horizont 2020, přičemž alespoň jeden partner musí být z neakademického sektoru (nejlépe podnik) a alespoň jeden z akademického sektoru (Obvyklý počet účastníků je 2-3).
  • Evropské společné doktoráty (European Joint Doctorates, EJD)
    Jedná se o společný doktorský studijní program, kterého se účastní alespoň 3 partneři ze 3 různých členských zemí EU nebo zemí přidružených k programu Horizont 2020, přičemž každý z nich musí mít oprávnění udělovat doktorský titul.

Další informace:

• Výzva na Účastnickém portálu (Participant portal) - obsahuje veškeré informace o požadavcích na projektové návrhy včetně odkazů na relevantní dokumenty.
  • Pracovní program k části MSCA na roky 2016-2017 (v pracovním programu jsou specifikovány jednotlivé výzvy a témata, jejich cíle, data vyhlášení a uzávěrek, přibližný rozpočet atp.)
  • Přehledně o MSCA grantových schématechbrožuře vydané Technologickým centrem AV ČR (aktualizované vydání k 1. 1. 2016).
  • O části MSCA na stránkách Horizont 2020 provozovaných Technologickým centrem AV ČR.
  • O části MSCA na stránkách Evropské komise.
  • Projekty úspěšné v minulých výzvách (názvy, abstrakty, složení konsorcií) můžete nalézt v databázi CORDIS - v menu po levé straně vyberte program (Horizon 2020, FP7…) a grantové schéma MSCA-ITN.
  • Podrobná prezentace o schématu ITN, prezentovaná zástupkyní Research Executive Agency 1. 12. 2015 v Bruselu.

Kontaktní osoby pro Horizont 2020 na OPV PřF UK: Tomáš Palatý a Ludmila Müllerová.
Horizont 2020 na stránkách Přírodovědecké fakulty.

Do této aktuality mohou být průběžně doplňovány další informace, například odkazy na prezentace z relevantních informačních akcí. Pokud byste chtěli tyto aktualizace dostávat e-mailem, můžete se přihlásit k jejich odběru na ludmila.mullerova@natur.cuni.cz.

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 15. 10. 2015.
Poslední aktualizace 8. 3. 2016.

Publikováno: Čtvrtek 15.10.2015 11:40